Kurzy na pololetí nebo celý rok?

Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Pavel Hodál -
Počet odpovědí: 5
Chtěl bych se zeptat, jak řešíte kurzy. První rok jsem si rozdělil kurzy v ročníku na 1. a 2. pololetí. Hlavní výhodou bylo, že mám oddělenou klasifikaci a žáci ví, co dostanou za známku.
Avšak letos se objevil následující problém: Některou látku jsem v prvním pololetí nestihl probrat a nyní ji složitě přetahuji do dalšího kurzu 2. pololetí. Napadlo mě, že asi by bylo výhodnější mít jeden kurz na celý rok.Jak ale v tom případě řešíte známkování? Je možné, že známky za druhém pololetí budou nezávislé na těch v prvním? Že prostě v únoru začnu zase od nuly?
díky
Pavel
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Hodál

Re: Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Lukáš Mižoch -

Používám jeden kurz na školní rok, klasifikaci mám rozdělenou na 1. a 2. pololetí pomocí kategorií známek.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Pavel Hodál -
já kategorie známek ještě nepoužíval. Znamená to, že kategorie 2. pololetí je nezávislá na 1. pololetí? A celková známka za kurz - dá se zobrazit třeba jen za kategorii 2. pololetí?
V odpovědi na Pavel Hodál

Re: Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Lukáš Mižoch -

Ano, kategorie jsou nezávislé. Celková známka za kurz se dá uzpůsobit; já osobně ji skrývám, protože pro žáky i pro mě je důležité jen 1. a 2. pololetí. Podívejte se na přiložený obrázek pro ilustraci.

Příloha znamky.png
V odpovědi na Pavel Hodál

Re: Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Petr Vilímek -
Ano, je to přesně tak jak píšeš. Díky tomu si můžeš v rámi jednoho kurzu (předmětu) vytvořit několik kategorií a u každého máš pak přehled o výsledcích studenta.
Jednotlivé úlohy pak zařadíš do té kategorie, kde ji chceš mít a je to ...
V odpovědi na Pavel Hodál

Re: Kurzy na pololetí nebo celý rok?

autor Vladimír Kuzba -
Já používám známky na pololetí, přičemž v každém pololetí mám 4 podkategorie - Progress test (váha 100%), Short test (váha 80 %), Homework (váha 50%) a Practice (váha 10%). Krom toho používám Razítka, se studenty máme domluvu, že za 5 hvězdiček dostanou známku 1 s vahou 5 a za 5 černých puntíků zase 5 se stejnou vahou. Funguje to.