Ryhlé hodnocení úkolů

Ryhlé hodnocení úkolů

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den,

máme Moodle verzi 1.9.15+ (Build 20111205) a včera se mi ozval jeden vyučující s tímto:

Pri opravovani ukolu se mi v posledni dobe stava, ze krome tech ukolu, ktere opravdu opravim a mely by se vysledky studentum poslat, krome techto ukolu se nahodne vyberou dalsi a ty se opetovne odeslou (tedy jejich hodnoceni) studentum. Studenti jsou pak zmateni, kdyz jim opetovne hodnoceni prijde po mesici znovu. Nevite, cim by to mohlo byt. Napriklad dnes v ukolu xxx jsem opravdu opravila 2 ukoly, datum posledni zmeny z dnesniho rana jich ma asi 10 jinych. Budu vdecna za kazdou informaci, protoze je to opravdu neprijemne.

Když si projedu log tohoto vyučujícího, tak je v záznamu 10 opravených úkolů nikoli jen 2, jak uvádí. Když si z logu vypíšu, které úkoly za celou dobu opravil, tak ty co se podle něj jejich hodnocení poslalo podruhé opravil podle logu poprvé. Nesetkali jste se s tím? Předem díky za nápady a rady.

Lenka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Ryhlé hodnocení úkolů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Díval jsem se teď do kódu, který má na starosti zpracování formuláře rychlého hodnocení úkolů a na první pohled tam nevidím žádnou záludnost. E-maily jsou znovu poslány jen tehdy, pokud se změní známka nebo komentář. Zkusil bych si tedy nejprve ověřit, zda je to skutečně tak, jak popisuje daný vyučující. Třeba tam byly dva podobně znějící úkoly a studenti si je spletli?

Informace v logu by měly být spolehlivé (pokud nemáš nastaveno odstraňování protokolů po jistém čase) - modul "assignment", typ záznamu "update grades" protokoluje jakékoliv hodnocení a jeho aktualizace provedené na stránce rychlého hodnocení úkolů.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ryhlé hodnocení úkolů

autor Lenka Orzelova -
Ne, protokoly neodstraňuji. Jenže jak skutečně zjistit, zda to tak je? Nesedím vedle vyučujícího a nekontroluji co právě dělá. Ještě když se zapřísáhá, že opravil jen dva úkoly. Podle data a logu jich opravil v danou dobu deset. Neberu moc vážně, že se ozval nějaký student a že mu přišlo ohodnocení stejného úkolu. Znám naše studenty a nerozeznají ovci od kozy natož, aby si tyto info e-maily četli natolik pozorně, že ví na 100 %, že to je ten samý úkol, co jim učitel ohodnotil před měsícem.

Ale díky za info. Taky sem nikde nenašla zmínku o tom, že by někdo měl stejný problém.

Hezký večer

Lenka

V odpovědi na David Mudrák

Re: Ryhlé hodnocení úkolů

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,

tak už to mám i prokázané. Vyučující nedávno vyškrtla ostatní učitele a tak jsem hledala jen v jejím logu. Teď jsem omrkla i logy ostatních a opravdu u několika úkolů došlo k znovuodeslání hodnocení. Ale když jsem se dívala na log studenta k danému úkolu, tak úkol odevzdal jednou a pak jej již neupravoval a proto nebylo potřeba jej hodnotit znovu a tím pádem by se hodnocení nemělo podruhé odeslat.

Lenka