Speciální typ odevzdávání úkolu

Speciální typ odevzdávání úkolu

by Zdenek Hrdina -
Number of replies: 4

Dobrý den

Dostal jsem takový nápad, že by studenti dělali nějaký úkol (stejné zadání le každý s jinými daty - konkrétně státy světa), poté je odeslali a následně by odevzdané úkoly (každý by dostal teba 2 práce) ještě byly náhodně přiřazeny mezi třídou a studenti by provedli porovnání svých údajů a údajů spolužáků. A po tomto porovnání by studenti odevzdali práci, ve které by popsali shody a rozdíly jejich státu a těch dvou států jejich spolužáků.

Ale jak to v moodlu udělat? Odevzdávání je jasné - úkol nebo worskhop. Ale jak udělat tu druhou fázi. Myslel jsem, že by to mohlo jít tím workshopem, kde by studenti ve fázi hodnocení odeslali tu druhou část úkolu, ale tam jdou pouze provádět hodnocení, nejde tam nahrát soubor. Napadá někoho nějaké šikovné řešení

 

Count of ratings: -
In reply to Zdenek Hrdina

Re: Speciální typ odevzdávání úkolu

by Dana Hilská -

Udelala bych test, do ktereho bych losovala nahodnou otazku typu cloze:

Cina ma ........... obyvatel, rozlohu ..........., hlavnim mestem je ........., spotrebu energie pokryva prevazne z .............. elektraren. Mezi jeji kulturni památky pocitame ........ atd.

Test by jim opravil moodle. 

Dale by odevzdali ukol, kde by tedy byla nejaka "esej", tu by si take vytiskli, ve tride z ruky do ruky vymenili, provedli srovnani a to odevzdali zase jako ukol.

V podstate mi ale neni jasne, proc chcete pro tento napad pouzivat moodle. Urcite je rychlejsi si udelat carku za odevzdany ukol, nez stahovat a rozbalovat poslane soubory.

 

In reply to Dana Hilská

Re: Speciální typ odevzdávání úkolu

by Zdenek Hrdina -

Já teda žádné papíry nechci.

A hlavně nejde jen o čárku za úkol, ale o opravdové hodnocení té práce, kdy po studentech nechci, aby něco opsali z wiki či jiného zdroje, ale aby něco vyrobili - v tomto případě se bude jednat o věkovou pyramidu pro různé státy (každý student má svůj stát). Data jsou na Eurostatu a pak mají nějaké konkrétní úkoly ke svojí pyramidě (resp. ke dvěma - dělají aktuální pyramidu ap ka ještě pyramidu za nejstarší rok, který je na Eurostatu dostupný), jako je srovnání obou pyramid, srovnání mužů a žen, hledání rozdílů mezi generacemi či určení, o jaký typ pyramidy se jedná.

 

In reply to Zdenek Hrdina

Re: Speciální typ odevzdávání úkolu

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři
Na Workshop je to jako dělané. Tu druhou část bych pak realizoval druhým modulem - v závislosti na tom, zda i toto srovnání má být dostupné ostatním spolužákům (např. Fórum nebo Databáze či Blog) nebo jen osobní reflexe mezi studentem a učitelem (typicky Úkol). Do třetice můžete celý blok uzavřít např. modulem Wiki, do kterého necháte celou třídu agregovat získaná data a vznikne jim ucelený studijní materiál.

Vytváření takovéto posloupnosti pestrých činností, které se točí kolem jednoho tématu/projektu je, co do výsledků učení, považováno za velice efektivní metodu tvorby kurzů.
In reply to David Mudrák

Re: Speciální typ odevzdávání úkolu

by Zdenek Hrdina -

Ano asi to tak udělám, workshop pro první fázi a pak pro rozdělení prací do druhé fáze a následně úkol pro fázi dva.

O té wiki nebo jiné kolaborativní činnosti ještě zauvažuju smile