Správa souborů v kurzu (v. 2.4.1+)

Správa souborů v kurzu (v. 2.4.1+)

autor Jakub Císař -
Počet odpovědí: 3

Vytvářel jsem nové stránky v některých kurzech tím, že jsem kopíroval ty stávající a pak je upravoval. Nebyla to nejšťastnější metoda, neboť se v souborovém systému nakopírovaly i soubory, na něž se po úpravě zkopírované stránky již neodkazovalo. Jinými slovy: Na stránce 1 v kurzu A byl text s odkazem na soubor xy.pdf. Nakopírováním stránky 1 vznikla strana 2. Při její editaci byl odstraněn odkaz na soubor xy.pdf a zaveden odkaz jiný (třeba na soubor yz.pdf). Nicméně v okamžiku otevření repozitáře „Soubory na serveru“ vidím, že na straně 2 se nacházejí soubory OBA (xy.pdf i yz.pdf), ačkoliv na xy.pdf již nic na str. 2 v kurzu A neodkazuje. 

Otázka zní: Jak odmazat staré soubory, omylem nakopírované, když narozdíl od repozitáře „Moje osobní soubory“ repoz. „Soubory na serveru“ neumožňuje správu těchto souborů?

Nakopírováním jedné stránky v druhou a následné úpravy té druhé zůstaly soubory z originální stránky, ačkoli na ně po úpravě již nic neodkazuje.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jakub Císař

Re: Správa souborů v kurzu (v. 2.4.1+)

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ano, to je standardní chování. Vložené soubory tam zůstanou, i když už na ně nic z těla stránky neodkazuje. Ve 2.6 přibude editor vložených souborů, který by vám měl ukázat, které soubory jsou v dané oblasti navíc (t.j. nic na ně z těla stránky neodkazuje) a umožní vám je odstranit.

Ve stávajících 2.x verzích je jediný způsob, jak tyto soubory odebrat, vypnout podporu Javascriptu ve vašem prohlížeči a editovat danou stránku. Otevře se ne-javascriptový správce vložených souborů, který tu možnost odebrání vloženého souboru již má. V Moodle 2.6 tuto funkci již bude mít i standardní javascriptový nástroj pro výběr souboru.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Správa souborů v kurzu (v. 2.4.1+)

autor Erik Dosa -

To znamená, že vo verzii 2.4 môže po vypnutí javascriptu niekto zmazať súbory na serveri? povedzme ak mám v repozitári súbory, ktoré používam na celom portáli a pri zmene súboru mi stačí prepísať jeden súbor, má niekto možnosť tento súbor vymazať? skúšal som vypnúť javascript ale nikde som nenašiel možnosť zmazať. ďakujem

V odpovědi na Erik Dosa

Re: Správa souborů v kurzu (v. 2.4.1+)

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

niekto zmazať súbory na serveri?

Samozřejmě. Pokud je to přihlášený uživatel s oprávněním modifikovat daný obsah (např. učitel upravující daný kurz), může to logicky udělat (a vždycky mohl).

Narozdíl od verzí Moodle 1.x však ve 2.x už odstranění souboru na jednom místě neovlivní další místa, kde se stejný soubor používá (pokud se nejedná o zástupce/alias). Doporučuji projít dokumentaci či zdejší fóra - již se to tu několikrát probíralo.