Chyba pri inštalácii - nedá sa vytvoriť moodledata

Chyba pri inštalácii - nedá sa vytvoriť moodledata

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 2

Už n-týkrát inštalujem Moodle a zrazu sa mi objavila chyba, s ktorou som sa ešte nestretol. Postupoval som ako vždy. Vytvoril som na hostingu (sengym.sk) subdoménu (konkrétne s názvom "kega") v podadresári /sub (t.j. /sub/kega) Nakopíroval inštalačné súbory a spustil inštaláciu. Po výbere jazyka mi n nasledujúcom kroku inštalátor zahlásil:

Nadriadený adresár (/data/s/e/sengym.sk/sub) nie je zapisovateľný. Inštalátor nemôže vytvoriť dátový adresár (/data/s/e/sengym.sk/sub/moodledata).

Tak som adresár moodledata vytvoril (t.j. /sub/moodledata) a priradil som mu práva 777. Situácia sa však zopakovala s rovnakou chybou. Tak som pokusne práva 777 priradil celému /sub, ale stále rovnaká chyba! Nech práva nastavím akokoľvek, inštalácia stále odmieta pokračovať. Som z toho jeleň. Pozrel som, ako mám práva nastavené na zvyšných dvoch inštaláciach Moodle a sú presne tak, ako ich mám teraz. Nerozumiem tomu.

V hornej časti stránky sa mi stále vypisujú dve chyby:
Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/data/s/e/sengym.sk/sub/moodledata) is not within the allowed path(s): (/data/web/sengym.sk/sub/kega/:/data/s/e/sengym.sk/sub/kega/:/usr/php53/lib/php/:/apachetmp/) in /data/s/e/sengym.sk/sub/kega/install.php on line 310

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/data/s/e/sengym.sk/sub) is not within the allowed path(s): (/data/web/sengym.sk/sub/kega/:/data/s/e/sengym.sk/sub/kega/:/usr/php53/lib/php/:/apachetmp/) in /data/s/e/sengym.sk/sub/kega/install.php on line 314

Inštalátor stále tvrdí, že nemôže vytvoriť moodledata, aj keď existuje a je zapisovateľný (práva 777). Kde robím chybu???

Ďakujem za radu.

Příloha kega.png
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Chyba pri inštalácii - nedá sa vytvoriť moodledata

autor Lukáš Mižoch -

No, chyba vám rovnou říká, že máte aktivní open_basedir. Tudíž nemůžete zapisovat mimo povolené cesty.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Chyba pri inštalácii - nedá sa vytvoriť moodledata

autor Roman Ravas -

Už som to zistil. Musel som na serveri poskytovateľa vypnúť openbase_dir. Keď som to spravil, tak to ide.

Ďakujem!