Instalace pluginu

Instalace pluginu

autor Lenka Bednaříková -
Počet odpovědí: 1

Dobrý den,


s Moodle teprve začínám (tedy rok soukromých pokusů, ale až nyní nainstalován na školní server), proto pro některé možná nesmyslný dotaz, pro mě zásadní pro další zkoumání:

1. Musí vždy odpovídat plugin verzi Moodle, pro kterou je určen?
Konkrétně: kolega požádal o instalaci pluginu   http://docs.moodle.org/22/en/Checklist, ale je pouze pro verzi 2.3 a já mám nainstalovanou verzi 2.4

2. Lze doinstalovaný plugin pokud nevyhovuje odstranit, bez toho, aby zanechal nějaké následky v systému?

Děkuji za odpověd
Lenka Bednaříková

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Bednaříková

Re: Instalace pluginu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Rozdíly mezi 2.3 a 2.4 nejsou z hlediska rozšířených metod hodnocení (advanced grading methods) markantní (pokud tam vůbec nějaké jsou), takže by to mělo fungovat bez problémů. Jinou možnost stejně nemáte, takže to s tou dva-trojkovou verzí zkuste. Máte-li zapnuté automatické kontroly aktualizací, přijde vašemu správci upozornění poté, co bude případně dostupná nová verze modulu.

Většinu modulů lze bez problémů odinstalovat a ve valné většině případů se to obejde i bez následků. Ale rozšíření jsou produkty třetích stran, takže vždy záleží na tom kterém modulu (resp. jeho autorech). V případě Checklistu bych se moc nebál, stojí za ním silný americký Moodle partner, tak si snad nebudou chtít dělat špatnou reklamu.

Jediné, s čím je třeba počítat, je, že pokud nějaké úkoly pomocí Checklist oznámkujete a potom v budoucnu tento modul případně odinstalujete, nedozvíte se již, jak byla výsledná známka vypočítána. V systému zůstane pouze výsledná známka, ale už ne onen vyplněný hodnotící formulář (checklist). Ke stejné situaci dojde, pokud kurz zazálohujete a obnovíte na jiném serveru, kde nebude tento modul nainstalovaný.