Chyba při spuštění testu

Chyba při spuštění testu

autor Robert Pecko -
Počet odpovědí: 6

Zdravím, až do teď jsem s testy neměl problém, ale při započetí testu nyní obdržím chybu a vůbec netuším co se děje. Navíc to není u jednoto testu, ale u vícero. Minulý týden vše fungovalo a žádné změny jsem nedělal. Můžete mi někdo poradit? Díky. Používáme ISS+MSSQL.

Debug info: The statement has been terminated.
INSERT INTO mdl_question_attempt_steps (questionattemptid,sequencenumber,state,fraction,timecreated,userid) OUTPUT inserted.id VALUES (?,?,?,?,?,?)
[array (
0 => 20806,
1 => 0,
2 => 'todo',
3 => NULL,
4 => 1351762406,
5 => '22',
)]
Stack trace:
  • line 397 of \lib\dml\moodle_database.php: dml_write_exception thrown
  • line 255 of \lib\dml\mssql_native_moodle_database.php: call to moodle_database->query_end()
  • line 844 of \lib\dml\mssql_native_moodle_database.php: call to mssql_native_moodle_database->query_end()
  • line 897 of \lib\dml\mssql_native_moodle_database.php: call to mssql_native_moodle_database->insert_record_raw()
  • line 176 of \question\engine\datalib.php: call to mssql_native_moodle_database->insert_record()
  • line 122 of \question\engine\datalib.php: call to question_engine_data_mapper->insert_question_attempt_step()
  • line 90 of \question\engine\datalib.php: call to question_engine_data_mapper->insert_question_attempt()
  • line 93 of \question\engine\lib.php: call to question_engine_data_mapper->insert_questions_usage_by_activity()
  • line 229 of \mod\quiz\startattempt.php: call to question_engine::save_questions_usage_by_activity()
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Robert Pecko

Re: Chyba při spuštění testu

autor Robert Pecko -

Teď jsem koukal na velikost naší databáze v SQL Studiu a píše velikost 2109.06MB a limit u naší databáze je licencí nastaven na 2GB. Mohl by být problém zde? Největší je tabulka mdl_backup_controllers, dle položky Data space má velikost 1 581,008MB. Co tato tabulka vlastně obsahuje? Nejsou to údaje o zálohách (časy,...), dala by se nějak promazat? Díky.

V odpovědi na Robert Pecko

Re: Chyba při spuštění testu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Hmm. Ta chybová hláška moc nenapoví a podle informací na

http://stackoverflow.com/questions/3053669/what-causes-sql-server-to-return-the-message-the-statement-has-been-terminated

to bude chtít asistenci vašeho DBA pro zjištění podrobnějších příčin.

Bobtnání tabulky backup_controllers je známý problém a je řešen. Obecně se považuje za bezpečné všechny řádky z této tabulky odstranit, pokud víte, že v daném okamžiku na serveru neprobíhá žádná záloha či obnova kurzů (ať už spuštěná ručně či naplánovaná).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při spuštění testu

autor Robert Pecko -

Moc se v DB navýznám, můžete být trochu konkrétnější? Co přesně máme hledat? Volal jsem našemu DBA a ten říká, že v logu žádná chybová hlášení nejsou.

Dnes jsem zjistil, že pokud provedu několikrát refresh stránky, test se nakonec po výše uvedených chybách zobrazí (7x CTRL+R).

Může chyba souviset s tímto bugem http://tracker.moodle.org/browse/MDL-29520 ? Podle mě by měl být už opravený, nebo se pletu?

V odpovědi na Robert Pecko

Re: Chyba při spuštění testu

autor Robert Pecko -

Tak jsem zkoušel aktualilzovat na Moodle 2.2.5, problém přetrvává.

Pak jsem zkoušel aktualizaci na Moodle 2.3.2 a pořád stále stejný problém. Už jsem s nápady v kocích. Nenapadá někoho ještě něco jiného? Děkuji za každou radu či nápad.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při spuštění testu

autor Robert Pecko -

Zdravím,

  tak jsem v pátek provedl obnovu databáze a vše se rozjelo. Testoval jsem to v pátek a vše bylo OK. Přes víkend studenti tvořili a odevzdávali nějaké práce (jen pro mě asi 25 odevzdaných souborů) a v neděli se objevil opět stejný problém a přetrvává. mrzutost