Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 6

Hezké dopoledne,

mám Moodle v. 2.3+ a chtěla bych Vás požádat o radu. Každoročně přesunuji ukončené kurzy na druhou instanci Moodle a nyní po upgrade si nevím rady s tím, když mám zálohu větší než je maximálně povolený upload. Ve verzi 1.9.x jsem to řešila tak, že jsem zálohu normálně nahrála přímo na server do složky soubory stránky na titulní stránce a pak jednoduše obnovila. Nyní ovšem netuším kam mám na serveru tyto větší zálohy nahrát, tak abych je měla možnost obnovit. Neřešil někdo stejný problém?

Lenka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Moodle doporučuje rozšíření repository

http://docs.moodle.org/23/en/File_system_repository

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor Lenka Orzelova -

Děkuji, funguje to. Ale nešlo by to přeci jen jednodušší cestou? V Moodle 1.9.x šlo vše jak po másle, nyní se mi zdá, že se to zbytečně komplikuje.

A ještě jeden dotaz - je prosím možné si u testu vytvořit položkovou analýzu? Ať hledám jak chci, tak jí nemůžu najít? Moodle v. 2.3+ (Build 20120726).

Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Analýzy (tedy výsledky a statistiky) jsou v navigaci. Někdy to člověk hledá v nastavení, ale některé výstupy jsou v Navigaci.

Bohuš Havel

Příloha stat.png
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor Lenka Orzelova -

Děkuji za radu. Doufala jsem, že to blok Navigace nebude. Blok Navigace je ten nej...... (nemůžu se vyjádřit, byla bych sprostá) blok, který byl přidán. Omlouvám se, ale začínám propadat zoufalství. Vše co bylo přehledné se zakopalo do míst, kde by to člověk nečekal. Navíc než se k něčemu proklikáte, tak se uklikáte k smrti.

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Souhlasím, jistě je řada míst, která by šlo optimalizovat. Problém je ale ten, že s přibývajícími funkcemi je prostě nutné jejich ovládací prvky (nebo alespoň odkazy na ně) někam umístit. Bloky Navigace a Nastavení jsou od 2.0 primárními rozcestníky ke všem funkcím v Moodle. Obávám se, že tuto hořkou pilulku bude třeba polknout.
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přesun kurzu a jeho obnova na druhé instanci

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ano, File system repozitář je nejsnadnější způsob, jak dostat soubor do Moodle bez nutnosti jej uploadovat (a tím být limitován nastavenými omezeními).