Přidělení globální role uživateli.

Přidělení globální role uživateli.

autor Rostislav Mikulecky -
Počet odpovědí: 6

Přeji dobrý den

Potřeboval bych uživateli přiřadlit Roli v základním systému/Kategorii kurzu.

Moodle 2.x mi nabízí na stránce "Přidělit globální role" pouze roli Manager a Tvurce kurzu.
Na stránce "Definovat role" jsem si v záložce "Spravovat role" vytvořil roli a nastavil oprávnění. V záložkách "Povolit přidělování rolí" a "Povolit přenastavování rolí"  jsem pro uživatele "Manager" povolil přiřazování této role.

Kde jsem prosim přehlédl nastavení zobrazení potřebných rolí pro přidělení uživateli? 

Děkuji

    Na Shledanou

       Rosta

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Přidělení globální role uživateli.

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Jiné role v základním systému nejsou!

Učitel a student jsou role v kontextu kurzu. Popište asi více o co vám jde. 

Bohuš Havel

Příloha Moodle role uživatelů.png
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přidělení globální role uživateli.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jiné role v základním systému nejsou!

To není tak úplně pravda. Je celá řada případů, kdy si vytvoříte roli vlastní - jako to udělal Rosťa - a chcete ji přiřadit jako globální. To je zcela validní, záleží to na situaci.

Od jisté verze 2.x se v definici role zaškrtává, ve kterých kontextech půjde daná role přiřadit. Chcete-li vaši roli přiřazovat jako globální, zaškrtněte pole "Základní systém".

Příloha screenshot.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Přidělení globální role uživateli.

autor Rostislav Mikulecky -

Dobrý den

Ještě jedna otázka.

Vytvořil jsem novou roli, v nastavení práv jsem zakázal "Zápis sebe sama do kurzu",.... a pořád při otevírání kurzu je uživateli s touto rolí nabízen "Zápis sebe sama do kurzu (Student) a zápis je funkční. Zkusil jsem stejný postup u odvozených(kopií) rolí  od "host, registrovaný uživatel, student" a dopadl jsem stejně.

Prosím, je možné někde nastavit aby "Zápis sebe sama do kurzu" byl nabízen jen té roli, kterou zvolím v definici kurzu Uživatelé --> Metody zápisu...?

 

Děkuji

   Na shledanou

       Rostislav Mikulecký

V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Přidělení globální role uživateli.

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To je parametr metody Zápis sebe sama do kurzu. Tam zvolíte přiřazenou roli. Před zápisem se jedná jen o registrovaného uživatele.

Problém je, že v systému jsou z vašeho pohledu registrovaní uživatelé (všichni) a část vyčleněná, s povolením zápisu.

Dotaz: nová role má kontext systému nebo kurzu?

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Přidělení globální role uživateli.

autor Rostislav Mikulecky -

Přeji dobrý den

Nové role mají kontext jak systému tak kurzu. Kontext systém jsem tam dal abych mohl uživateli roli přiřadit.

 

    Na shledanou

       Rostislav Mikulecky