Příliš velká záloha v Moodle 2.1

Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -
Number of replies: 8

Od jedné firmy jsme koupili komplet e-learningové kurzy MS Office. Ty jsou připravené pro Moodle a zabalené v zipu. Jenže klasicky je tam nahrát nelze, protože jsou příliš velké (od 300 do 500 M) a hostitel (banan.cz) odmítá zvýšit na více než 50 M. Místo toho mi radí nahrát je přes FTP. To by teoreticky šlo, ale není mi jasné, kam je mám nahrát, abych si na ně pak mohl "sáhnout". A také netuším, zda to půjde ze zipu, když standardní záloha je ve formátu *.mdb.

Count of ratings: -
In reply to Jakub Císař

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

Jde to, ale museli byste upgradovat na 2.3 (což byste stejně měli - Moodle HQ podporuje jen poslední dvě hlavní větve, momentálně 2.2 a 2.3). Ve vašem Moodle aktivujte repozitář typu Souborový systém (Správa stránek ► Moduly ► Repozitáře ► Správa repozitářů). Tento repozitář dovoluje vybírat soubory z určené složky ve vašem datovém adresáři (moodledata). Do této složky je nahrajete přes FTP a pak si je normálně můžete volit přes nástroj pro výběr souboru (filepicker). Až do verze 2.3 se i v tomto případě aplikoval limit velikosti souborů, proto musíte nejprve upgradovat - vizte MDL-27156).

Standardní formát zálohy v Moodle 2.x je .MBZ (nikoliv .MDB). Přípona ZIP by mohla naznačovat, že to je záloha pro Moodle 1.x. Tu byste už ale od Moodle 2.1 měl být schopen obnovit, ale pouze bez uživatelských dat (což by ale ve vašem případě nemělo vadit, neboť nepředpokládám, že takto koupené kurzy obsahují nějaká uživatelská data).

Pokud při obnově staré zálohy narazíte na problém, je alternativním řešením nainstalovat si Moodle 1.9 např. na lokálním počítači, obnovit kurzy tam, upgradovat na Moodle 2.x a kurzy znovu zazálohovat - tentokrát již do MBZ - a tuto zálohu pak obnovit na ostrém serveru.

In reply to David Mudrák

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -

Díky. Již jsem úspěšně ugradoval na 2.3, ale asi jsem hloupý, ale nevím, kam přesně mám nahrát v moodledata ten soubor a kde najdu filepicker.

In reply to Jakub Císař

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -

Už jsem pochopil, co je to ten filepicker, ale netuším pořád, kam přesně mohu přes FTP ten soubor nahrát. V moodledata je změť adresářů s těžko identifikovatelnými soubory. Přítom výběr z adresářů je omezen na strukturu nepodobnou právě té, co vidím v moodledata.

In reply to Jakub Císař

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -

Tak už jsem na to přišel. Ovšem bohužel to skutečně zip nebere.

In reply to Jakub Císař

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jonáš Navrátil -

Můžete mi prosím poradit, kam mám soubory v moodledatech nahrát, abych je později mohl filepicker vybrat?
Děkuji

In reply to Jonáš Navrátil

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Bohumil Havel -
Picture of Moodle Partner Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé

Viz odpověď Davida, nyní již přechod na 2.2 a pak 2.4.

Repository Souborový systém pak naplíte FTP (WinSCP) a filepicker nebude omezen.

Zdraví Bohuš Havel

 

In reply to David Mudrák

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -

Tak a teď jsem zase kdesi. Nainstaloval jsem Moodle 1.9 na lokál a snažil se tam ten zip soubor v režimu obnovení, abych to pak zabalil do *mbz. Jenže on se začne obnovovat a zasekne se to na této hlášce:

Konec

In reply to Jakub Císař

Re: Příliš velká záloha v Moodle 2.1

by Jakub Císař -

Ještě jsem zapnul ladící informace, ale z výsledku moudrý nejsem:

Warning: domdocument::domdocument() expects at least 1 parameter, 0 given in 

C:\ComplexWebServer\http_users\moodle\backup\bb\xsl_emulate_xslt.inc on line 26

Fatal error: Call to undefined method domdocument::load() in C:\ComplexWebServer\http_users\moodle\backup\bb\xsl_emulate_xslt.inc on line 27