Nekorektní obnova kurzu

Nekorektní obnova kurzu

autor Libuše Souradová -
Počet odpovědí: 5

Dobrý den,

nedaří se mi korektně obnovit kurzy, u kterých jsou zapnuté oddělené skupiny a odevzdání jednoho či více soubotů jako úkol, je zapnuté vždy pro určité seskupení. Obnovili se uživatelé, skupiny i seskupení i všechny studijní materiály, pouze úkoly typu odevzdat soubor či pokročilé odevzdání souborů ne. Při obnově byly tyto úkoly zobrazené, včetně přenosu uživatelských dat, ale v kurzu se pak nezobrazí.

Provozuji Moodle 2.3.1 (Build: 20120706).

Poradí mi prosím někdo. Předem děkuji za radu.

Souradová

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Libuše Souradová

Re: Nekorektní obnova kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Chybějící Úkoly v obnoveném kurzu jsou důsledkem toho, že ve verzi 2.3 je nově přepracovaný modul Úkol. Ve zkratce jde asi o toto:

  • Při upgrade na Moodle 2.3 dojde k instalaci nového modulu "Úkol" (ve složce mod/assign/). Dosavadní modul (ze složky mod/assignment/) je přejmenován na "Úkol (2.2)".
  • Jako jeden z post-aktualizačních kroků je možno spustit nástroj, který všechny instance starého modulu "Úkol (2.2)" převede na nový "Úkol". Po úspěšné migraci všech dat je starý modul "Úkol (2.2)" zakázán ve správě serveru, takže všude figuruje jen ten nový.
  • Pokud se nyní pokusíte obnovit nějakou zálohu, která byla vyrobena v Moodle < 2.3 a obsahuje tehdejší "Úkol", jejich seznam se sice objeví v průvodci obnovou, ale protože je ten starý modul ve správě zakázaný, ve skutečnosti k obnově nedojde.

Řešením je povolit modul "Úkol (2.2)" v Správa stránek ► Moduly ► Moduly činností ► Správa činností, teprve poté obnovit zálohu kurzu a (volitelně, ale raději ano) znovu spustit nástroj pro migraci starých úkolů do nových.

Pokud necháte modul Úkol (2.2) povolený, lze doporučit úpravu definice role Registrovaný uživatel, u které byste mohla nastavit zamezení oprávnění "Přidávat nový Úkol (2.2)", takže vám učitelé nebudou vytvářet nové staré úkoly v kurzech.

Je jasné, že toto řešení je dost nešikovné. Do budoucna se proto počítá s tím, že nový Úkol bude schopen obnovovat i data starého Úkolu bez nutnosti povolovat původní modul. Používání nové verze se doporučuje. Jednoho dne bude starý Úkol (2.2) z Moodlu odebrán.

HTH

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nekorektní obnova kurzu

autor Lenka Orzelova -

Ahoj Davide,

uvádíš: Jako jeden z post-aktualizačních kroků je možno spustit nástroj, který všechny instance starého modulu "Úkol (2.2)" převede na nový "Úkol". Po úspěšné migraci všech dat je starý modul "Úkol (2.2)" zakázán ve správě serveru, takže všude figuruje jen ten nový.

Jak jej mám spustit? Během týdne budu upgradovat všechny své instance z 1.9.x na 2.3.1+ a tak chci být na vše připravená předem úsměv

Děkuji za odpověď.

Lenka

V odpovědi na Libuše Souradová

Re: Nekorektní obnova kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nekorektní obnova kurzu

autor Libuše Souradová -

Děkuji, mezitím mě napadlo otevřít před zálohou kurzu jeden z úkolů a Moodle si sám řekl o aktualizaci tohoto typu úkolu, tak jsem ji povolila a úkoly se zaktualizovaly. Provedla jsem zálohu a obnovu do lokální kopie Moodle a úkoly už v něm jsou i ve skupinovém kurzu. Zatím jen ze dvou kurzů, ale kopie kurzů bude tudíž kompletní. V ostré verzi Moodle si zkontroluju znovu nastavení a udělám patřičné úpravy. Děkuji za spolupráci.