instalace pluginů

instalace pluginů

autor katka novotná -
Počet odpovědí: 5

Zdravíčko, právě začínám bojovat s moodle. Nainstalovala jsem si verzi 2.1.6 a vytvořila první obsah. Chtěla jsem rozšířit typy otázek v kvízu - konkretně o oblíbené otázky typu drag and drop. Stáhla jsem tedy patřičné rozšíření, rozbalila  zazipované soubory, nakopírovala je do složky moodle/question/type, na admin proběla jakási instala, která ohlásila úspěch ...... a moodle přestal fungovat začal cosi hlásit o údržbě serveru. Prosím poradte co s tím, co dělám blbě?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na katka novotná

Re: instalace pluginů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Prosím o podrobnější info.

  • Jaké rozšíření jste si stáhla a odkud
  • Jak přesně vypadá ta chybová hláška - ideálně pomocí snímku obrazovky
V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace pluginů

autor katka novotná -

Stáhla jsem ze stránky http://moodle.org/plugins/browse.php?list=category&id=29  Drag and drop into text (1.0), Drag and drop markers (1.0), Drag and drop onto image (1.0).

Po té nepovedené instalaci prostě moodle přestal pracovat - nebylo možno např. změnit nastavení, téma,... upravit test (přidat úlohu) - pokud jsem zvolila přidat úlohu - tak hlásil abych zvlolila typ úlohy - ale nikde se neobjevilo okno pro tu volbu. A pokud jsem zkusila stránku aktualizovat tak vyskočila hláška - "aktualizace se nezdařila, na serveru pravděpodobně probíhá údržba, zkuste se přihlásit později"

Pokud jsem z typů otázek ty složky s pluginy odmazala, všechno začalo fungovat jako prve - ale netuším, jak tam ta rozšíření nainstalovat. Poradíte? Díky

V odpovědi na katka novotná

Re: instalace pluginů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Předpokládám, že jste vždy nainstalovala verzi pluginu odpovídající vaší verzi Moodle (2.1). Zkuste ještě zapnout ladění (ve správě serveru zvýšit úroveň ladění na maximum a zapnout zobrazování ladících informací), nainstalovat jeden z těchto pluginů a zkusit to znovu. Třeba se objeví nějaká užitečnější chybová zpráva.

V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace pluginů

autor katka novotná -

Zkusila jsem dbát Vaší rady, a objevilo se tohle:

screen

Prosím poraďte, co dál? Pravděpodobně mám něco doinstalovat (dokopírovat), ale co (kde to vzít) a kam (vložit)? Předem díky. K.