Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor Rostislav Mikulecky -
Počet odpovědí: 5

Přeji dobrý den

Správce kurzů potřebuje u vybraných (skupiny) studentů možnost nastavit přístup tak aby student(i) mě(l)i přístup pouze do kurzů/kategorii do kterých je zapíše sám a nemohli se přihlásit do kurzů u kterých je nastavena "Možnost zápisu" --> "Zápis sebe sama do kurzu".

Zkoušel jsem vytvořit novou roli, přidělit ji v kontextu uživateli, pořád jsem však nedosáhl pro něj vypnutí možnosti zápisu sebe sama do kurzu.

Prosím. Řešil jste to již někdo?

 

Dík za pomoc

    Rosťa

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Přiznám se, že si nejsem jist, zda jsem problém dost pochopil. Diskutujeme o M 2.x! Co tak naopak?

  • Jestli učitel nechce zápis sebe sama, tak jej vypne. Potom zapisuje sám, nebo zapíše globální skupinu (cohort).
  • Pro zápis sebe sama můžete dát hesla (i více) a tím rozšířit metody zápisu - každá samostatné heslo, omezit počet atd. 
  • Role je v kontextu a studenta z kurzu neodpářete.

Bohuš Havel

V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Hmm, to je velice zajímavá otázka! Předpokládal jsem existenci oprávnění "enrol/self:enrolself", které by bylo standardně povoleno pro všechny uživatele. Ale nic takového evidentně není, takže používat "Zápis sebe sama" mohou všichni (pokud je v kurzu povolen) a nemáte možnost to hlídat přes oprávnění...

Možná by pomohlo, kdybyste mohl podrobněji popsat daný use-case. Třeba přijdeme na jiné řešení, které by fungovalo (např. kontrolovat moodle:course/view, takže by ti daní "šťastlivci" vybrané kurzy vůbec neviděli).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor Rostislav Mikulecky -

Přeji dobrý den

Můj problém je. Správce kurzů přišel s potřebou do svým způsobem "uzavřené" společnosti pustit dodavatele, aby mohl vstoupit do kurzu týkajícího se jeho aplikace a neviděl jiné kurzy.

Většina kuzů slouží pro doškolování a opakování vědomostí a zde je nastaven "Zápis sebe sama". Vyhovovalo by i kurzy skrýt.

Napadá mne. Řešení by se dalo následně použít i pro případ zpřehlednění. Mám tu několik skupin u kterých nemám problém, že by nemohli navštívit kurz, který neni určený pro ně, ale pokud by viděli jen to co je určeno jim byla by práce pro ně přehlednější.

Díky 

   Rosťa

V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

> u kterých nemám problém, že by nemohli navštívit kurz, který neni určený pro ně

Přiznám se, že v pátek odpoledne už trojitou negaci nepobírám úsměv ale svého času jsem trochu podobný požadavek řešil u klienta tím, že jsme skryli všechny kořenové kategorie kurzů. Obyčejní uživatelé pak vlastně nevidí, co na serveru všechno je. Kurzy samotné však skrýté nebyly, takže když byl do nich uživatel zapsán (správce/učitel jej tam zapsal), tak kurz normálně viděl mezi Mými kurzy.

Až do verze 2.0 bylo pro takovýto případ potřeba zapnout Administration > Front Page >Front Page Settings > Allow visible courses in hidden categories (omlouvám se, český překlad teď nemám k dispozici). Od 2.1 již tato funkce není volitelná a je vždy povolena.

Pro jednotlivé skupiny uživatelů (v mém případě šlo o různé firmy, jejichž zaměstanci se školili na daném serveru a neměli o sobě moc vědět - i když tomu nelze zcela zabránit, pokud to někdo aktivně hledá) se pak založily samostatné kořenové kategorie a skryly se. Pro každého uživatele se pak Moodle tvářil, jako by na něm existovaly pouze jeho kurzy.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Přístup studenta pouze do kurzů, kam jej zapíše učitel/administrátor.

autor Rostislav Mikulecky -

Preji dobry den

>"Pro jednotlivé skupiny uživatelů ...a neměli o sobě moc vědět - i když tomu nelze zcela zabránit."  úsměv

Alespon toto bych se potreboval nastavit. Nejde o to aby se do jineho kurzu vůbec nedostali, tato situace se da resit helem, jen o  to aby nevideli kurzy jine skupiny.

Zatim jsem porad nenasel reseni. Budu vdecny i za tip kam se podivat.

Nashledanou

    Rosta