Dotaz na vhodnost použití.

Dotaz na vhodnost použití.

autor I Petr -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den, potřebuji vyřešit jedno zadání. Potřebuji systém na školení zaměstnanců, sledování jejich proškolení.

Moje představa: školitel vypíše termín na který se uživatelé přihlásí. Školitel pak zapíše skutečnou docházku a podle toho se zaměstnanci zapíše provedené školení. Některá školení budou písemně přes net.

Potřebuji určit, kterou skupinu školení uživatel musí podstoupit a kdy u nich vyprší platnost. Třeba skupina "bezpečnost práce" nutno absolvovat 1x za 12 měsíců.

Půjde na toto zadání použít moodle? Nebo doporučíte nějaké jiné řešení?
Moodle mi přijde jako hodně mocný nástroj. Říkám si, abych nešel na vrabce s kanónem

Děkuji Petr
Počet hodnocení: -
V odpovědi na I Petr

Re: Dotaz na vhodnost použití.

autor František Pinc -
Dobrý den,
moodle je nástroj na podporu e-learningu a distančního studia, takže docházku neřeší. Není pravda, že se docházka v moodle nedá řešit nějak jinak, ale docházkový systém to není . Předpokládá , že se vše v kurzu dá vyřešit po webu. Na druhou stranu jsem asi neviděl kurz v moodle , který by byl čistě distanční .
Moodle toho umí hrozně moc a je to kanón , ale podle toho co píšete, váš problém není vrabec.
Rozhodně si myslím, že to máte zkusit. A pokud například potřebujete dělat kurz jako je Bezpečnost práce, který opakuje zaměstnanec každý rok, tak tam ho vlastně nic neučte, jen ověřujete , že to stále umí . Jde vám o důkazy, že to umí. Na to se moodle hodí naprosto skvěle - dáte studentům přečíst text, pustíte jim instruktážní video.... dáte jim test...když test neudělají, kurz opakují ... nakonec máte v systému uložené jejich výsledky včetně logů jejich činnosti v kurzu.
Tohle teda není moje představa o e-learningu,ale je to asi třeba.