Hesla uživatelů

Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Počet odpovědí: 9
Dobrý den,

rád bych se zeptal jak mám nastavit moodle 2, aby umožňoval uživatelům měnit si svá vlastní hesla.
V právech mám vše okolo vlastních hesel a údajů v profilu povoleno a stále žádná změna. Problém se vyskytuje na všech úrovních práv.

Nenapadá vás nějaké nastavení, které jsem mohl opomenout?

Zdeněk Jurman
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor Lukáš Mižoch -
Jakou přihlašovací metodu používáte?

 

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Používal jsem registraci a potvrzení účtu pomocí emailu, ale byl jsem nucen dočasně přejít pouze na metodu ručně vytvářených účtů ( Účty jsem předělal všechny na ručně vytvářené, aby se na ně dalo přihlásit).

Zdeněk
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A když se přihlásíte jako nějaký student a podíváte se do postranního bloku "Nastavení", nevidíte tam na druhém řádku odkaz "Změnit heslo"?

Příloha zmena-hesla.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Bohužel ne, jediné co je v bloku nastavení přístupné jsou Blogy. Ještě jednou projedu celá práva. Třeba jsem něco opomněl.
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Při výpisu oprávnění "měnit heslo" mají všichni povoleno, ale při kontrole globálně na uživateli má vše zakázáno. Nějak nechápu spojitost, nebo co mi uniká. 
Už máme přes 2000 uživatelů a denní agenda výměny hesel začíná být na obtíž.
Příloha heslo.JPG
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Už jsem na to asi přišel. Registrovaní uživatelé nemají globálně přidělenou roli "registrovaný uživatel" takže nemají vlastně vůbec žádná práva. 

I když mám nastaveno na titulní stránce automaticky přidělit roli "registrovaný uživatel" nic jim to nedá. 

Do kurzu se dostanou zápisem, který jim dodá roli studenta, ale jen v kontextu kurzu, takže na vlastní profil zase nic.

Když všem uživatelům dám globální roli "registrovaný uživatel manuálně, tak by to mělo fungovat. Každopádně by pomohlo, kdyby to šlo nastavit automaticky.
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Roli "Registrovaný uživatel" mají všichni uživatelé implicitně. Nepřiřazuje se jim ani jako globální, ani nijak jinak. Kontroloval jsem to u sebe a pokud jste nedělal nějaké změny v definici rolí, pak by Registrovaný uživatel měl mít pravomoc měnit si vlastní heslo a žádná jiná role už toto nastavení nemění. Proto u mě Kontrola oprávnění v základním systému svítí u této pravomoci zeleně a uživatelé si heslo měnit mohou.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
A není možné, že o implicitní přidělení rolí se stará cron v moodlu? To je asi to jediné co nemám zapnuté, jinak se jedná o naprosto čistou a standardní instalaci moodlu.
Znovu jsem projel celá nastavení a nic zvláštního jsem neobjevil. Jako dočasné řešení jsem přidělil každému uživateli globální roli registrovaný uživatel, ale to není ideální řešení do budoucna.
V odpovědi na Zdenek Jurman

Re: Hesla uživatelů

autor Zdenek Jurman -
Tak už jsem na to kápnul. V nastavení / Správa stránek / uživatelé / Oprávnění / Zásady správy uživatelů mi zmizela možnost "výchozí role pro všechny uživatele". Měl jsem tam pouze možnost "žádná".

Měl jsem nastavená archetyp role "registrovaný uživatel"  jako "student". Už nevím proč jsem to po instalaci a prvím nastavení rolí změnil, ale problém se vyřešil.

Tak snad to moje zjištění pomůže i  někomu dalšímu.

Zdeněk