Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Tomáš Kellner -
Počet odpovědí: 5
Dobrý den,

zkoušel jsem prohledat fóra, ale bohužel jsem nic podobného, jako je můj problém, nenašel.

Potřebuji obnovit zálohu kurzu, která má okolo 70Mb. Problém nastane už při výběru zálohy, v mém případě načítání souboru se zálohou z disku mého pc. Soubor se nenačetl ani skoro po 3 hodinách. Vůbec se tedy nedostanu k samotným krokům obnovy zálohy. 

Zkusil jsem si odzálohovat pouze část kurzu s diskusním fórem. Tato záloha měla okolo 20Mb. Záloha se mi načetla a mohl jsem bez jakýchkoli problémů obnovit zálohu.

Tudíž soudím, že problém bude někde ve velikosti zálohy.

Můžete mi, prosím, někdo poradit?

Mockrát děkuji,

T. Kellner
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Tomáš Kellner

Re: Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Pavel Körner -
Aha, a jak máte nastavené proměnné PHP?
čas pro běh skriptu, maximální limit poslaných dat atd?
Jde o direktivy v php.ini:
lze udat hodnoty:

max_execution_time = 300 #(in seconds)
max_input_time = 600
memory_limit = 128M
post_max_size = 128M #(větší než importovaný soubor)
file_uploads = On
upload_max_filesize = 128M #(větší než importovaný soubor)

V odpovědi na Pavel Körner

Re: Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Tomáš Kellner -
Díky moc za Vaši odpověď, ale bohužel do php.ini nemám přístup. Je možné to zjisti nebo nastavit jiným způsobem?

Díky
V odpovědi na Tomáš Kellner

Re: Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Pavel Körner -
Některé direktivy prostředí PHP lze zjistit a nastavit za běhu, viz. dokumentace na: 

v prvním dokumentu najdete přehled direktiv, a jakého jsou typu, v druhém dokumentu je informace o tom, kde je možné tyto direktivy nastavit.
Obvykle, pokud nemůžete ovlivnit php.ini, nebudete asi moci ovlivnit http.conf apache, ale máte možnost využít soubory .htaccess anebo musíte "sáhnout" do skriptů moodle (napsat a volat nějakou třídu, např. my_ini_set{}) anebo vytvořit vlastní user .ini file - viz dokumentace php.

Jinak se musíte domluvit se svým hostingem.

S pozdravem

Pavel Körner
V odpovědi na Pavel Körner

Re: Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Tomáš Kellner -
Tak bohužel. U poskytovate hostingu mám nastavené nejvyšší hodnoty:

- velikost uploadu 256 MB 
- max. doba běhu skriptu 120 s
- velikost paměti 256 MB 
- počet současných spojení 30

I přesto nemohu zálohu načíst.
V odpovědi na Tomáš Kellner

Re: Problém s obnovou kurzu v Moodle 2.0

autor Pavel Körner -

Pozor! pro velikost uploadovaného souboru jsou tam ovšem dvě direktivy:

post_max_size = maximální velikost vstupu, předaného metodou POST
a
upload_max_filesize = maximální velikost souboru, 
který má skript zpracovat.

Navíc se občas vyskytne i problém s omezením datového paketu předaného databázi MySQL, protože ta je defaultně nastavena dost nízko, na 1MB (directiva max_allowed_packet), což se pak projevuje spojuje spadnutím INSERT/UPDATE, když zapisujete větší dávku. Ale to jen odhaduju, protože nevím, jak se ze zálohy do MySQL volá (a jak se z MySQL ozývá smíšený pocit).

Tím chci říct, že nevím, jestli se při obnově kurzu ze zálohy updatují data v databázi nějak mimořádně velkými pakety, myslím, že Moodle nepoužívá jako úložiště dat BLOB pole db tabulky, ale filesystem (složku moodledata).

Jinak mě už nic nenapadá.

S pozdravem
Pavel Körner