Zamčeno kvůli závislostem, oprávnění pro MySQL

Zamčeno kvůli závislostem, oprávnění pro MySQL

autor Vladimir Franc -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den,
používám Moodle 2.1, s MySQL 5.0.8
chtěl bych se zeptat, co znamená zámek u jednotlivých položek v kurzu v případě, když je chci importovat, nebo zálohovat. Je tam napsáno, zamčeno kvůli závislostem. Dokonce se tato položka objevuje i u prázdných týdnů???

Dále bych se chtěl zeptat, jaká privilegia je potřeba nastavit pro Moodle databázi (např. v phpMyAdmin). Data (select,insert...), Structure (create, alter..), administration(grant, lock tables, references)

Hledám totiž problém, který se mi táhne již od verzí 1.9. Vyučující si ve starých verzích tvořili testy ve svých kurzech, ale moc nerespektovali repozitáře a některé testy si sdíleli mezi sebou. Poté došlo k upgradu na verzi Moodle 2, ale teď je pro mě skoro nadlidský úkol jim jejich vytvořené testy převést do nových kurzů, které si vytváří.
import, nebo obnova ze zálohy mi vždy vypíše error/error_question_answers_missing_in_db

Zajímalo by mě zda jste se s tím již někdo setkal? Předem děkuji za odpověď.
Nevím zda to s tím souvisí, ale při updatu na verzi 2.1 mi moodle vypsal hlášky typu:
Notice: Undefined offset: 25 in C:\Server\www\moodle21\question\type\multianswer\db\upgradelib.php on line 106

Celkem 30 stran takoých hlášek.
Předem díky.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Vladimir Franc

Re: Zamčeno kvůli závislostem, oprávnění pro MySQL

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Zámek signalizuje, že příslušné nastavení nelze z nějakého důvodu měnit. Např. pokud zahrnete do zálohy nějaký modul činnosti, je nutné do ní automaticky zahrnout i informace o dané sekci, v níž se nachází. U prázdných sekcí se vám zámek může objevit v druhém sloupci, který ukazuje zahrnutí uživatelských údajů. Pokud si totiž v prvním kroku průvodce zálohou označíte, že nechcete zahrnout žádné uživatele, pak je jasné, že ani žádná ze sekci či modulů nemůže uživatelská data zahrnout - a proto je toto nastavení uzamčeno.

Potřebná privilegia jsou popsána na http://docs.moodle.org/20/en/Create_Moodle_site_database#MySQL

Zkoušel jste nástroj "Question engine upgrade helper" (zahrnutý v 2.1, poslední položka ve stormu Správa serveru)? Neřekne vám nějaké podrobnosti o konzistenci vaší databáze? Já totiž spíše tipuji, že data ve vaší databázi nejsou konzistentní - např. kvůli nějaké chybě v Moodle se něco neuložilo správně apod. Při přesunech úloh mezi kontexty sdílení se to bohužel stávalo (vím z vlastní zkušenosti).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Zamčeno kvůli závislostem, oprávnění pro MySQL

autor Vladimir Franc -
Dobrý den,
děkuji za odpovědi. Question upgrade helper jsem si prohlížel, ale přiznám se, že jen letmo.
V "List quizzes still to upgrade" nemám nic, a v "List already upgrade quizzes that can be reset", mám hromady testů..smíšený pocit K mému problému přesunu testů mezi kurzy je ještě jedna zajímavost. U pokusného serveru, který mám na localhostu není s importy a zálohami problém (s tou samou databází), ale u ostrého Moodle ne a ne se přeimportovat.