Instalace Moodle po pádu serveru..

Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -
Počet odpovědí: 9
Dobrý den,

minulý tyden mi upadl jeden z disků ze sowtwarového raidu na Windows 2008.. byl to disk 0. Obnova raidu byla komlikovaná, ale nakonec se nějak podařilo a server ted normálně nabíha... ale nelze spustit IIS7.. odkazuje se na nemožnost spustit službu WAS ( windows process activation service ), kterou také nelze spustit z mě neznámého důvodu (různá chybová hlášení)... po několika dnech kdy se pokouším tyto problémy odstranit jsem se rozhodl k celé přeinstalaci IIS a tím i Moodle (nevím zda jde IIS přeinstalovat bez nové instalace moodle?).

Má stávající konfigurace je Server 2008 Web R2, IIS7, PHP 5.2.12, SQL Express server 2008, Moodle 1.9.7+.
Mám kompletní zálohu databáze z SQL serveru a zalohovaný celý adreář moodle a moodledata.

Je tedy možné použít instalaci Moodle 2 a použít data z 1.9.7? nebo musím nainstalovat opět 1.9.7 a poté přejít na 2.0?

Omlouvám se pokus se vám dotaz zdá hloupý, ale nejsem žádný velký znalec PHP ani Moodle.. toto byla má jediná instalace.

Díky za případné odpovědi...

Petr
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

nevím zda jde IIS přeinstalovat bez nové instalace moodle?

Nevidím důvod proč ne. Pouze si zazálohujte (zkopírujte) celý adresář s instalací Moodle, datový adresář moodledata a SQL dump databáze (to jsou tři místa, kde má Moodle svá data).

Pak IIS přeinstalujte (nebo ještě lépe - nahraďte jej Apachem mrknout), a instalaci Moodle a datový adresář vraťte na původní místo. Mělo by to jet normálně.

Přechod na dvojku si doporučuji nejprve vyzkoušet cvičně - downgrade není možný. Případně vizte http://demo.moodle.net/ či http://school.demo.moodle.net/ pro vyzkoušení si.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -

vydal jsem se cestou plne nové instalace Moodle.. vse probíhalo bez problémů až do okamžiku instalece samotného moodle kde se mi hned ze začatku zobrazuje hlášení:

Nepodařilo se připojit k databázi, kterou jste zadali. Zkontrolujte prosím nastavení databáze.

Server mam SQL Express 2008 R2 (zákazníkem je prostě vyžadován MSSQL), databáze je vytvořená (moodle) i uživatel k ní (moodle_db), nastavené mam:

Typ: SQL server s podporou UTF-8 - mssql_n
host: localhost (skousel jsem i 127.0.01, loklání IP, jméno serveru)
databáze: moodle
uživatel: moodle_db
heslo: zadávám správné
přípama: mdl_

PHP 5.2.17 se do SQL připojuje pres FREETDS 0.82
(http://docs.moodle.org/en/Installing_MSSQL_for_PHP#Using_FreeTDS_on_Windows)
a v phpinfo se zobrazuje ze mssql pracuje pres Freetds

ext v php-ini mam podle me spravně zdokumentované:
[PHP_MSSQL]
extension=php_dblib.dll
[PHP_CURL]
extension=php_curl.dll
[PHP_GD2]
extension=php_gd2.dll
[PHP_MBSTRING]
extension=php_mbstring.dll
[PHP_OPENSSL]
extension=php_openssl.dll
[PHP_XMLRPC]
extension=php_xmlrpc.dll

na c: mam vytvořený freetds.conf
[global]
host = 127.0.0.1
port = 1433
client charset = UTF-8
tds version = 8.0
text size = 20971520

V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -
Vyřešeno... nikde v návodech týkajícíh se instalace Moodle na SQL server to není popsané... jedná se o nastavení portu na kterém SQL server přijímá požadavky.
Standartně je to port 1433 - ten je také definovaný ve freetds.conf.
Při instalci SQL serveru se volí typ instance - default a nebo přednastavená "named instance" .. u SQL Express serveru je "SQLEXPRESS". Při zachování přednastavených hodnot a ponechání named instance, ale SQL server neposlouchá na portu 1433.
Po instalaci je třeba v SQL server Manageru nastavit nejen povolení komunikace přes TCP/IP, ale také změnit hodnotu portu u "ALLIP" v záložce "IP Adresy" na 1433. Je tam totiž přednastavený nějaký úplně jiný port.
Po změně portu jsem se bez problémů připojil k databázi v SQL serveru

Konfigurace: Server 2008 Web Edition R2, SQL server Express 2008 R2, IIS7.5, PHP 5.2.17, freetds 0.82.

Přesný popis problému a zdroj je zde:
http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=59097&parent=433676

Mám sice ještě jiné problémy, ale ty se týkají již jen čistě Moodlu samotného a zeptám se na ně v novém topiku.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -

Ještě něco... ikdyž zkouším měnít jakoukoli hodnotu.. třeba místo jméno serveru napíšu uplný nesmyls, zvolím jinou databázi nebo uživatele (i neextující) tak chyba je stále stejná...

Nepodařilo se připojit k databázi, kterou jste zadali. Zkontrolujte prosím nastavení databáze.

Nevím kde může být chyba.. databáze je vytvořená, owner je nastavený na uživatele vytvořeného zvlášť pto tuto databázi, ANSI nulls enabled je true stejně jako quoted identifiers.

TCP/IP je povolené - na vnitřní IP a na 127.0.0.1 - veřejná IP je zakázaná.

V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -

Najde se nějaká dobrá duše, která bude vědět co s tím? Googlim  a hledám řešení 3 dny a nic... pořad to samé.

Databázi jsem již několikrát znovu vytvořil a nastavil.. stejně jako uživatele.

Zkoušel jsem různé verze FreeTDS (5.2.6.6 mám nyní).

Ať na místo hostitele napíšu cokoli (127.0.0.1, localhost, moodleserver, moodleserver\sqlexpress) tak se nic nemění

Prostě Moodle se nemůže spojit s databázímrzutost

V odpovědi na Petr Kovacik

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Bohužel, já sám s MS SQL zkušenosti nemám. Nastavte v config.php údaje pro Ladění serveru. Třeba se něco objeví na obrazovce nebo v chybovém protokolu webového serveru.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace Moodle po pádu serveru..

autor Petr Kovacik -

config.php jeste nemam, mam za to ze se ma vytvorit behem instalace moodle ne? mam ho vytvorit driv?