neúspěšný pokus o update moodle na 2

neúspěšný pokus o update moodle na 2

autor Jiří Nováček -
Počet odpovědí: 1
Po delší době jsem chtěl udělat update moodle. Protože bylo vždy vše bez problémů, naivně jsem si nezazálohoval adresář moodleani databázi. Provedl jsem update na 2 a systém se choval velmi divně. Občas se dalo přihlásit, občas ne. Když jsem se už přihlásil, tak jsem neviděl nástroje pro administraci. Pak jsem zazálohoval, nejspíš poškozenou databázi a moodledata. Pokusil jsem se vrátit moodle na 1.9.x. To se povedlo a systém jede, ale také špatně. Přihlásím se jako admin. To jsem si musel nechat vygenerovat nové heslo. Jako jiný uživatel se nepřihlásím. Po přihlášení jako admin, vidím pouze seznam mnou vytvořených kurzů. Nejsem schopen nic konfigurovat. Potřebuji tam dostat jednotlivé nabídky na konfiguraci. Dá se na ně dostat nějak z adresního řádku. Nebo jak je zviditelním. Budu dál hledat, přeinstalovávat, ale už jsem zkoušel všechno možný.
Předem děkuji.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Nováček

Re: neúspěšný pokus o update moodle na 2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Upgradovat z 1.9 na 2.0 bez záloh bylo opravdu nerozumné. Já takové riziko nepodstupuji ani při upgradu z jedné 1.9+ na novější 1.9+ a to je přitom tato větev ultra stabilní a nedělají se tam žádné velké změny. Při upgrade z 1.9 na 2.0 se dějí věci, které se dají přirovnat k procesům probíhajícím uvnitř kukly, když se larva mění v motýla.

Pokud opravdu nemáte zálohu 1.9 databáze a moodledata a upgradoval jste na 2.0, není cesty zpět. Moodle nikdy nepodporoval downgrade - proto se musí dělat zálohy.

Můžete zkusit režim Ladění pomocí úprav souboru config.php a doufat, že se vám objeví nějaká vysvětlující chybová zpráva.