Upozorňovat učitele e-mailem

Upozorňovat učitele e-mailem

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 5

Zdravím, řeším problém kolegy, který má u úkolu Odevzdat soubor zaškrtnuto Upozorňovat učitele e-mailem, leč i když žák úkol odevzdá, mail se nepošle (na poštovním serveru není v logu ani ťuk, takže zakopaný pes je v Moodlu). V nápovědě se píše:

Upozornění se budou odesílat pouze těm učitelům, kteří mohou daný úkol hodnotit. Jestliže jsou například v kurzu vytvořeny oddělené skupiny, nebudou se učitelům, kteří mají přidělenu jednu konkrétní skupinu, odesílat upozornění o studentech z jiných skupin.

Jelikož kolega skupiny v kurzu má, zkusil jsem přidat jednoho žáka mimo skupinu a soubor nahrát pod ním. Tadá, mail se poslal. Jenže nevím, jak Moodle donutit, aby posílal maily i v případě, že žák ve skupině je. Kolega je totiž jediný učitel v kurzu a hodnotí všechny skupiny, takže netuším, proč mu Moodle maily odpírá.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Upozorňovat učitele e-mailem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A jsou to viditelné nebo oddělené skupiny? A je ten učitel taky členem těch skupin?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Upozorňovat učitele e-mailem

autor Lukáš Mižoch -

Jsou to oddělené skupiny a učitel člen není (předpokládám, že když mám skupinu 1.A, tak se jedná o skupinu žáků, tudíž učitele do skupin nedávám).

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Upozorňovat učitele e-mailem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Myslím si, že učitel členem té skupiny být musí. To je to, co se snaží říct ta nápověda obratem "kteří mají přidělenu jednu konkrétní skupinu". V Moodle neexistuje žádný způsob, jak jinak přidělovat skupiny učitelům. Dívej se na to prostě tak, že existuje skupina uživatelů 1.A a někteří v ní mají roli student, jiní učitel. Jako když vejdeš do třídy - sedí tam studenti (možná) a učitel (snad).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Upozorňovat učitele e-mailem

autor Lukáš Mižoch -

Já to právě pochopil tak, že pokud je učitel X ve skupině X1 a učitel Y ve skupině Y1, chodí každému maily jeho skupiny. Ale nevidím důvod, proč by v kurzu s třeba 6 skupinami musel být jediný vyučující členem všech šesti skupin. Vycházím z této věty: „Upozornění se budou odesílat pouze těm učitelům, kteří mohou daný úkol hodnotit.“ Učitel mimo skupinu může hodnotit kohokoliv, takže očekávám, že mu budou chodit všechny maily.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Upozorňovat učitele e-mailem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Jasně, já tvému pohledu rozumím. Ale jsou situace, kdy je naopak stávající chování velmi užitečné. Např. v kurzech, kde je jeden učitel (docent) a má k ruce několik asistentů. Docent nechce být informován o každém jednotlivém úkolu, opravování má probíhat v rámci skupin.
Jiná situace by byla, kdyby to byly viditelné skupiny. Tam bych si dokázal představit, že to funguje, jak popisuješ (měli byste čas vyzkoušet?) Ale z definice oddělených skupin lze usuzovat, že uživatel musí být členem dané skupiny, aby měl přístup k činnostem, které se tam odehrávají.
A hlavně - já netvrdím, že tam není chyba úsměv Jen že se ukazuje, že se do trackeru něco podobného nahlásí , opraví a hned na to se objeví nový report, že někomu začaly chodit zprávy, které předtím nechodily a že to je špatně...