Nefunkční účet hosta

Nefunkční účet hosta

autor Roman Blábolil -
Počet odpovědí: 5
Při vstupu do kurzu s klíčem jako host se zobrazí hláška -

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

U ostatních zaregistrovaných uživatelů je vše v pořádku.

Instalace Moodle 1.9.9+ (Build: 20100915)
Windows Server 2008

PHP Version 5.2.14

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Blábolil

Re: Nefunkční účet hosta

autor František Pinc -
Dobrý den,
zkusil bych se podívat a nastavení role "host", mám pocit, že se to chová takhle nepřátelsky, místo vypsání informace o tom, že na to nemáte práva....
V odpovědi na František Pinc

Re: Nefunkční účet hosta

autor Roman Blábolil -

Nastavení role host je OK. (Kontrolováno s jiným počítačem s moodlem).

POkud se v horní navigační liště vrátím zpět a znovu se pokusím vstoupit do kurzu s klíčem - tentokrát již bez přihlášení hosta, tak se vše otevře v naprostém pořádku a vše funguje.

Tu chybu to udělá vždy při prvním přihlášení.

V odpovědi na Roman Blábolil

Re: Nefunkční účet hosta

autor František Pinc -
Vyzkoušel bych jak se to chová u jiných stejně nastavených kurzů- Napadá mě, že to může být taky právy na nastavenými na složku kurzu v souborovém systému...
V odpovědi na František Pinc

Re: Nefunkční účet hosta

autor Roman Blábolil -

Chová se to stejně. Nainstaloval jsem i starší moodl a je pořád stejné. Napadlo mě ještě, zda to nedělá konfigurace php. Aktivoval jsem vše možné a nic. Pořád si myslím, že v php by mohl být ten problém. Nemůžete prosím poslat výpis phpinfo z nějakého fungujícího serveru, kde běží moodle? Porovnal bych s tím, co máme u nás. (blabolil@sosvaz.cz)

Zajímavé je, že bez klíče funguje vše bez problémů - přihlášení , kurzy, posílání souborů.....

Ještě jeden poznatek - když zadám špatný klíč, tak to správně zobrazí, že jsem zadal špatný klíč.

Moc děkuji za odpovědi.

V odpovědi na Roman Blábolil

Re: Nefunkční účet hosta - vyřešeno

autor Roman Blábolil -

Tak je to vyřešeno (alespoň částečně). Po dlohém brouzdání na zahraničních forech o moodle, jsem našel informace, že tuto nefunkčnost způsobuje IIS7, resp. kombinace Win Server 2008r2, IIS7, PHP 5.2.14.

Řešením je úprava souboru weblib.php (moodle/lib/weblib.php) a to konkrétně funkce me().

Úprava funkce me() je následovná:

 function me() {
   
    $tocheck = array('REQUEST_URI', 'PHP_SELF', 'SCRIPT_NAME', 'URL');
   
    $out = '';
    foreach ($tocheck as $var) {
        if (!empty($_SERVER[$var])) {
            $out = $_SERVER[$var];
            break;
        }  
    }
   
    if ($out == '') {
        $msg = 'Warning: Could not find any of these web server variables: ';
        foreach ($tocheck as $var) $msg .= $var. ' ';
        notify($msg);
        return false;
       
    }

    if (!empty($_SERVER['QUERY_STRING'])) {
        if (strpos($out, '?') === false)
            $out .= '?'.$_SERVER['QUERY_STRING'];
    }
    return $out;
}

Třeba toto pracně nalezené řešení někomu pomůže.

U mé instalace jsem narazil ještě na jeden problém. Připoužití PHP verze 5.2.14. nefugovalo cURL. Tato knihovna je v této verzi (v rámci předchozí konfigurace) vadná. Stačí nahradit knihovnu php_curl.dll ve verzi 5.2.14 knihovnou z verze 5.2.13 a již to funguje.