Moodle Cron for Windows je nefunkční..

Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Martin Benda -
Number of replies: 9
Nainstaloval jsem na WIN Server 2008 Moodle Cron EXE-aplikaci. Ve službách ji vidím, že je spuštěna. Nastavil jsem automatické spouštění na 5 min. Nastavil jsem cestu tak jak je snad správně (http://localhost/moodle/admin/cron.php). Ovšem pokud kontroluji (kliknutím na "Informace" v administraci Moodlu) stav, je pořád aktivní hláška o tom, že nebyl v posledních 24 hodinách spuštěn cron. Dělám něco špatně? Nemusím třeba restartovat server? (to asi ne). Nebo jen třeba PHP?
Count of ratings: -
In reply to Martin Benda

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Anna Winklerová -
Dobrý den,
zkoušel jste tu adresu ke skriptu cron.php zadat ručně do prohlížeče? Proběhl skript bez problémů? Zmizela hláška v informacích? Ne, že bych Vám radila spouštět cron.php pokaždé ručně, ale abychom se dobrali podstaty problému. : )
In reply to Anna Winklerová

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Martin Benda -
pokud zadám ručně moodle/admin/cron.php nebo kliknu rovnou v položce "informace" v adminovi moodle, vypíše mi to hlášku - Je mi lĂ­to. Pro přístup na tuto stránku musĂ­te použít platnĂ© heslo (a to doslova, včetně těch diakritických chyb).
Ještě mě napadlo, jestli nemám zadat místo adresy localhost skutečnou adresu, kde běží moodle?
In reply to Martin Benda

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Anna Winklerová -
Dobrý den.

Zdá se mi, že je to víc problémů v jednom a nemusí to být chybným nastavením časovače - aplikace cron. Skript systému Moodle - cron.php by měl jít spustit i bez nainstalovaného programu cron z adresy http://localhost/admin/cron.php zadané do prohlížeče. Pokud to nejde, nemůže ho spustit ani příkaz wget, který skript cron.php spouští prostřednictvím aplikace cron.

Takže problém bude asi někde jinde, alespoň pokud můžu takto aplikovat zkušenost z linuxového prostředí.

In reply to Anna Winklerová

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Martin Benda -
Ano i já si to myslím. Myslím si, že cron jako takový se spustí, ale nějaká akce, která už je součástí cronu prostě nejde spustit nebo nemůže zapsat někam soubor atp. Já teda nevím, co všechno má cron udělat. Dá se nějak modifikovat (nastavit)? Vím, že tam jsou časové možnosti, ale dál nic.
In reply to Martin Benda

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

No, vždyť ta hláška je dle mého všeříkající. V nastavení Správa stránek > Zabezpečení > Pravidla provozu stránek máte evidentně vyplněnu hodnotu Heslo pro spuštění cronu (cronremotepassword). Volaná URL pak musí obsahovat potřebný parametr - vizte popisek daného nastavení.

A ano - použijte reálnou URL, na které běží Moodle.

--mudrd8mz

In reply to David Mudrák

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Martin Benda -
No já jsem ale ..... Samozřejmě, že to bylo tím. Moooc děkuju. smile Já celou dobu měl vsugerováno, že jsem to tam určitě nezadával. Ale takhle se tam podívat, to ne. Školácká chyba. Ještě jednou děkuju. Teď jdu zkontrolovat, co mi to všechno provedlo. Po spuštění to běželo asi 1,5 až 2 minuty a vypsalo to nějaký chyby. Tak že mám zase co dělat;)
In reply to Martin Benda

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Martin Benda -
Nikdo nepomůže? smutek
In reply to Martin Benda

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by ivan breziansky -
Skusali ste nastavit Cron manualne cez Scheduled tasks..?
- Prave som si cez browser spustil cron na tejto adrese a mal by fungovat..
http://localhost/admin/cron.php

Ak by ste to chceli skusit nastavit manualne na serveri, dajte vediet, ja mam tiez win 2008 sbs s funkcnym cronom.. poslal by som screenshoty. Sam som ho nastavoval (tym *.exe nejako neverim.. smile

IB
In reply to ivan breziansky

Re: Moodle Cron for Windows je nefunkční..

by Zoltán Páricsi -
Zdravim.

Robim moj prvy moodle, a neviem ten cron nastavit vo Win 2008. Skusal som to v Schedulded tasks, ale sa mi nepodarilo.
Bol by som velmi vdacny keby si mi vedel tie screenshoty poslat. Vela by mi to pomohlo.

Dakujem pekne smile