Nelze se přihlásit do Moodle

Nelze se přihlásit do Moodle

autor Ivo Kovalčík -
Počet odpovědí: 11
Velmi často se stává, pokud studenti se přihlašují ke svému účtu, tak se ve skutečnosti přihlásí (je to vidět v bloku Přihlášení uživatelé posl. 5 minut), ale jim to nezobrazí, že jsou přihlášeni a nemůžou se dostat nikam, jen stále na obrazovku přihlašování (žádnou chybovou hlášku to nepíše).

Občas pomůže restart PC (ne vždy), občas pomůže přihlásit se z jiného PC (také ne vždy). Všechny PC jsou nastaveny stejně (30 PC). Prohlížeč IE 8, Moodle Moodle 1.9.8+ (Build: 20100331),
OS WinXP prof. Všechny PC po restartu se vrací do původního stavu.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ivo Kovalčík

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Jiří Šperl -
No tak to mám stejný problém. Zkoušel jsem různé nastavování cookies, ale nenašel jsem žádnou cestu k úspěchu. Někdy se přihlásí bez problémů, někdy (třeba druhý den) už to nejde. Stejný problém mám ale i u přihlašování administrátora. A to i na různých počítačích a v různých sítích. Je však pravda, že přihlašování k Moodle přes Firefox žádný problém nemám. Takže možná problém IE. 
V odpovědi na Jiří Šperl

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A nemáte aktivován nějaký PHP akcelerátor?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Jiří Šperl -

Hmmm, tak daleko nejsemmrzutost. Kde to zjistím? Instalaci jsem provedl standardně na hostingu web4ce.cz. Zajímalo mě tedy jen to, jestli jsou parametry PHP nastaveny tak, abych mohl Moodle instalovat a následně provozovat. Vše bylo bez problémů.

Kdybych vás požádal o radu, bude vám stačit výpis konfigurace PHP. Tedy http://www.gyperner.cz/info.php

V odpovědi na Ivo Kovalčík

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Vendula Zelenková -
Dobrý den,
mám také takový podobný problém, ale obávám se, že jsem si ho způsobila sama.
V sekci Správa serveru > Server > Session jsem nastavovala Časový limit a při ukládání systém psal chybu tuším u parametru Cesta platnosti cookie. Defaultně tam byl znak "/" (jestli si dobře pamatuji) a jelikož jsem v tu chvíli potřebovala rychle odejít, tak jsem ten znak smazala, změny uložila a odešla jsem. Pak už jsem se nepřihlásila nebo resp. přihlásila, ale nebylo to patrné a systém mi pořád
předhazuje titulní stránku a při opětovném přihlášení systém hlásí "Vaše přihlášení vypršelo. Prosím, přihlaste se znovu."
Cookies mám povoleny a už si tady s tím nevím rady. Nefunguje žádné přihlášení ani admin.

Moc prosím o radu a předem děkuji
Vendula Zelenková

Prohlížeč Mozilla Firefox 3.6.8
Moodle 1.9.8. (Build: 20100325)
OS WinXP Professional
V odpovědi na Vendula Zelenková

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Lukáš Mižoch -

Zkuste v prohlížeči vymazat cookies, ale nevím, zda to pomůže, když jste cestu k nim zrušila na serveru.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Vendula Zelenková -
To už jsem zkoušela, prohlížeč jsem celý i přeinstalovala a pak jsem dokonce zkoušela i Google Chrome, ale to nepomohlo.
Nelze tu cestu nastavit ručně v nějakém konfiguračním souboru? Přeci není možné, abych to "zavařila" takovým způsobem, že to nepůjde vrátit?

Díky
V odpovědi na Vendula Zelenková

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jako každá jiná konfigurační proměnná, i tato lze nastavit napevno ve vašem souboru config.php na serveru v kořenovém adresáři instalace Moodle. Pokud je to skutečně způsobeno tím lomítkem, opravte to tak, že do tohoto souboru přidáte řádek

$CFG->sessioncookiepath = '/';

Tím bude použita tato hodnota a Moodle bude ignorovat to, co má v databázi. Druhou cestou je úprava příslušné hodnoty v databázové tabulce mdl_config.

V odpovědi na Ivo Kovalčík

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Jiří Sumbal -
Dobrý večer, prosím o pomoc.
Mám podobný problém, který tu byl už dříve popisován: při přihlášení do Moodlu se nic neděje, zůstává přihlašovací obrazovka (tj. ani to nenahlásí např. chybu hesla). Navíc Moodle považuje přihlášení za provedené, což je vidět v databázi v tabulce mdl_log.
Nevím, co s tím. V této diskusi to někdo řešil cestou k cookies - to jsem ovšem jako správce vůbec neměnil. Zkoušel jsem na několika PC s Win XP i Win 7, v MSIE i ve Firefoxu, mazal jsem i cookies, nic nepomohlo. Až do dnešního dopoledne to šlo, pak najednou jako když utne a nepřihlásí se ani admin.
Verze Moodlu 1.9.5.
Děkuji za jakoukoliv radu.
V odpovědi na Jiří Sumbal

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Jiří Sumbal -
Už jsem zjistil příčinu problémnů s přihlašováním, tak to pro jistotu uvádím pro ostatní:měl jsem vyčerpaný veškerý diskový prostor našeho webhostingu. Po uvolnění místa začalo přihlašování fungovat.
V odpovědi na Ivo Kovalčík

Re: Nelze se přihlásit do Moodle

autor Libor Olbrich -
Dobrý den,
mám obdobný problém:
Do Moodle se nepřihlásím:
V IE a Chrome píše: Bohužel, na vašem prohlížeči nejsou momentálně povoleny 'cookies' - což není pravda
V Opeře prohlášení "jakoby" proběhne, ale přihlásen nejsem

Moodle jinak "funguje" protože používam Operu, tak jsem nejdřív myslel, že chyba je jinde a normálně jsem si vygeneroval nové heslo.

Moodle je to 1.5.4. + (používá ho jedna kolegyně z historických důvodů, sice jsem ji už kdysi upozornil, že to podporovat nebudu - ale zas pokud to půjde, rád bych ji udělal radost mrknout

Místo na disku je

Co mne napadlo - začalo to po povýšení na nové PHP - možná je tam souvislost, ale nevím jaká. Aspoń bych rád vydoloval data z kurzu.

Děkuji