Forum novinky

Forum novinky

by Vojtěch Sedláček -
Number of replies: 3
Dobrý den,

na instalaci moodlu jsem na titulní straně nechal zobrazovat forum "Novinky", ale i když jsem přihlášený jako admin, kterého jsem navíc přidal v záložce "lokálně přidělené role" jako "správce", ve foru jsem je také nastaven lokálně jako správce a přenastavil jsem mu práva na povolení přidávání novinek, zakládání diskuse, ale porád se mi neukazuje tlacitko pro přidání nového tématu....

Díky za radu

Vojta
Count of ratings: -
In reply to Vojtěch Sedláček

Re: Forum novinky

by Lenka Orzelova -
Dobrý večer,

předpokládám, že výchozí rolí na titulní stránce je u Vás registrovaný uživatel (zkontrolujte si to v bloku Správa stránek - Titulní stránka - Nastavení titulní stránky - Výchozí role na titulní stránce). U této role pak musíte v bloku Správa stránek - Uživatelé - Oprávnění - Definovat role "otevřít" editaci a povolit Odpovídat na novinky, začínat novou diskusi a vidět diskuse.

Není potřeba přidělovat lokální či globální role.

S pozdravem
Lenka O.

In reply to Lenka Orzelova

Re: Forum novinky

by Vojtěch Sedláček -
Dobrý večer,

na titulní stránce jsem měl nastavenou výchozí roli jako "žádnou". Pokud bych provedl úpravu, kterou mi radíte, bude to znamenat, že novinky na titulní stránce bude moci přidávat každý registrovaný uživatel? To bych určitě nechtěl. Novinky na tiulní stránku by měl psát pouze admin. V diskusích u jednotlivých kurzů už je to jedno. Teď, ale nemůžu vytvořit ani jedno téma diskuse, či napsat nějaký příspěvek do fóra ani když jsem přihlášen jako admin. Všechny práva jsou nastavena, tak jak byla po instalaci. Napadá Vás ještě nějaké řešení?

S pozdravem
V.