Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

autor Petr Vilímek -
Počet odpovědí: 4
Dneska jsem provedl upgrade a po úspěšném dokončení mi hned na úvodní stránce pod hlavičkou stránky vyskočí tento error:

Fatal error: Call to undefined function get_fast_modinfo() in /home/home2/spszl_cz/public_html/moodle/blocks/site_main_menu/block_site_main_menu.php on line 39

Nevíte co s tím může být?


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

autor Petr Vilímek -
Tedy uz v administraci stranek mi to vypisovalo v hlavicce nasledujici upozorneni:
Notice: Use of undefined constant FRONTPAGECOURSELIST - assumed 'FRONTPAGECOURSELIST' in /home/home2/spszl_cz/public_html/moodle/lib/adminlib.php on line 2718

Notice: Use of undefined constant FRONTPAGECOURSELIST - assumed 'FRONTPAGECOURSELIST' in /home/home2/spszl_cz/public_html/moodle/lib/adminlib.php on line 2718

Příloha administrace.JPG
V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To by mohlo být přístupovými právy. Ty chybějící konstanty jsou definovány v souboru course/lib.php. Zkontroluj si, že tento soubor může číst proces webového serveru a pro jistotu přenastav oprávnění pro všechny soubory. Možná, že jsi přepsal instalaci Moodle novými soubory a uřízl tak nechtěně přístup k nim.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

autor Petr Vilímek -
Díky Davide!
Problém byl opravdu se souborem course/lib.php. Práva byla nastavena správně. Problém byl v tom, že soubor měl nulovou velikost. Na disku byl, ale prázdný!
Takže už mi to jede!
V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Upgrade z 1.9.5 na 1.9.9+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Hm, tak to bych trochu zapátral, jak se ti taková věc stala. Pokud nevíš, nemůžeš si být jist, že se to nebude někde opakovat...

Vřele doporučuji získávat zdrojové kódy přes CVS nebo git, jak je popsáno v dokumentaci pro správce (nejlépe anglické). Nejenže se výrazně usnadňuje celá procedura upgrade, ale zároveň CVS hlídá všechny případné lokální modifikace kódu. Takže takové zkrácení souboru na nulovou délku nebo případný škodlivý kód vložený útočníkem na tvůj Moodle se mnohem snadněji identifikují.

--mudrd8mz