Ako zmeniť e-mailovu adresu?

Ako zmeniť e-mailovu adresu?

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 5
Nadefinoval som účastníkom kurzu e-mailové adresy, ktoré už mali byť pripravene. Žiaľ, zodpovedna osoba to nestihla. Keď si študenti chceli zmeniť e-mailovu adresu, Moodle im poslal na novu adresu mail, v ktorom bolo napisane:

Vyžiadali ste si zmenu Vašej emailovej adresy vo Vašom konte na portáli
Biológia cez internet. Prosím kliknite na nasledovný odkaz vo vašom
prehliadači na potvrdenie tejto zmeny.

Ale žiadny odkaz v maily nie je! nemajú na čo kliknúť a ich emal zostava nezmenený! Ako sa to dá vyriešiť?



Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako zmeniť e-mailovu adresu?

autor Peter Svec -

Skuste vypnut nastavenie Potvrdenie zmeny emailu (emailchangeconfirmation) Moodle potom umozni zmenu mailovej adresy bez potvrdzujuceho mailu.

Mozete tak spravit v Administratíva / Zabezpečenie / Pravidlá prevádzky stránok

peter

V odpovědi na Peter Svec

Re: Ako zmeniť e-mailovu adresu?

autor Miroslav Fikar -
Ak vypnem emailchangeconfirmation, tak naozaj možno zmeniť mail.

Hm, čo ale v prípade, že by som chcel, aby tam ten potvrdzujuci mail bol? Predsa len, ten parameter bol zavedený do Moodle preto, aby sa skontrolovalo, či je daný mail správny a použiteľný. Podľa mňa je tam bug v Moodle, že nedokončí správu.

V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Ako zmeniť e-mailovu adresu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zkontrolujte si slovenský jazykový balíček - myslím, že budete mít chybu v souboru lang/sk_utf8/auth.php. V řetězci auth_emailupdatemessage vám podle všeho chybí proměnná $a->url. Je tam na samostatném řádku a je snadné ji přehlédnout.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako zmeniť e-mailovu adresu?

autor Miroslav Fikar -
Ďakujem pán Mudrák, zásah do čierneho. Prehliadol som to pri preklade. Aj oslovenie na začiatku aj odkaz na konci chýbali.
Používateľom so slovenským jazykom navrhujem zajtra aktualizáciu sk_utf8 balíčka, bude to tam opravené.