Navigační lišta (breadcrumb) a její modifikace

Navigační lišta (breadcrumb) a její modifikace

autor Martin Benda -
Počet odpovědí: 3
V navigační liště by se měla vždy (dle mne) ukazovat cesta tak, jak jsme do daného podadresáře (kategorie, podkategorie, kurzu, atd.) došli a kdykoliv přejít (kliknout) na nějakou úroveň "výše". Mám však problém s tím, že jakmile vejdu do kurzu určité podkategorie (např. o dvě úrovně níže) není již vidět celá "cesta", ale pouze název stránek a daný kurz. Tak že pokud chci jít o úroveň nahoru, musím se z úvodní stránky zase proklikat "dolů".
Lze tuto věc někde nastavit nebo pozměnit?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Benda

Re: Navigační lišta (breadcrumb) a její modifikace

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zobrazování celé cesty ke kurzu napříč kategoriemi je vyřešeno v Moodle 2.0. Pro stávající stabilní verzi 1.9 je k dispozici patch - tuším v MDL-2347.

Pozor na případy, kdy máte několik úrovní kategorií. Navigační lišta se může dost prodloužit a usability je pak ve skutečnosti nižší než při stávajícím nastavení.

Logika současného chování je odvozena od toho, že student se má rovnou z titulní stránky dostat do svého kurzu (buď pomocí bloku Moje kurzy nebo přes seznam na titulní stránce po přihlášení). To kde je kurz ve skutečnosti uložen ho ve finále moc nezajímá, důležitá je navigace uvnitř kurzu. Resp. zajímá ho to pouze na začátku výuky/semestru/školního roku, kdy svůj kurz hledá, aby se do něj zapsal. Pak už to musí být na jedno kliknutí.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Navigační lišta (breadcrumb) a její modifikace

autor Martin Benda -
OK. Díky za vysvětlení. Já jako administrator tento blok Moje kurzy nevidím, tak že se asi budu muset stejně proklikávat. Ale už jsem s na to zvykl. Jen jsem chtěl vědět, zda je činnost navigační lišty nějak modifikovatelná.
Ještě Davide prosím tě (jsem lama), co máš na mysli tím "Navigační lišta se může dost prodloužit a usability je pak ve skutečnosti nižší než při stávajícím nastavení."?
Díky a pěknej den.
V odpovědi na Martin Benda

Re: Navigační lišta (breadcrumb) a její modifikace

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
No, když se jako navigační lišta zobrazuje něco jako

Náš Moodle > Učitelství pro základní školy > První ročníky > Matematika > Lineární algebra > Fóra > Konzultace > Výpočet inverzní matice > Úprava

a roztáhne se to na celou obrazovku nebo dokonce přeteče to na dva řádky, pak se v tom stejně nikdo moc neorientuje. Schválně - která z uvedených položek v takové navigace mě vrací zpátky na hlavní stránku stávajícícho kurzu? No a protože se to nedá tím pádem moc používat, klesá usability http://en.wikipedia.org/wiki/Web_usability