cant log on - Neplatný klíč sesskey

cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Pavel Sigut -
Počet odpovědí: 8
Zdravim,

a zde http://moodle.cobradesign.cz/

se nemuzi prihlasit,
administratorsky ucet je: admin heslo: Admin123+

na locale mi prihlasit se jde ale kdyz jsem zkopiroval a upravil config na server, tak uz je problem se prihlasit a pri preposlani hesla vyskoci error s neplatnym klicem sesskey,

pouzivam v slozce s moodle .htaccess s obsahem:
DirectoryIndex index.php index.html index.htm AcceptPathInfo on php_flag magic_quotes_gpc On
php_flag magic_quotes_runtime Off
php_flag file_uploads On
php_flag session.auto_start Off
php_flag session.bug_compat_warn Off

PHP info zde: http://moodle.cobradesign.cz/info.php

Safe mode je zapnuty ale pro moodledata a config pripadne jine soubory a slozky jsem nastavil chmod 0777

dik za kazdou radu,
pavel
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Sigut

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Lukáš Mižoch -
Co znamená "na locale mi prihlasit se jde"? Jakou adresu zadáváte?
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Pavel Sigut -
na localhost jsem si rozjizdel modle taky (vlastni notebook), tam bylo vse bez problemu.

na Linux serveru uz je zmineny problem, stranky jsou dostupne zde: moodle.cobradesign.cz
V odpovědi na Pavel Sigut

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Lukáš Mižoch -
Takže jste změnil adresu serveru v config.php i v databázi?
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Pavel Sigut -
ano, udaje v configu jsou spravne. pokud se zkousim prihlasit a zadam spatne heslo, napise mi to ze heslo je spatne.

pokud dam ale spravne po prihlasovacim procesu me to presmeruje na homepage ale prihlaseny nejsem a jako admin nemuzu nastovovat veci v moodle.
V odpovědi na Pavel Sigut

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Lukáš Mižoch -
Jinak doporučuji prostudovat i toto vlákno.
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor Pavel Sigut -
zkousel jsem toho hodne..

nakonec problem vyresen, stacilo nastavit chmod 0777 na vsechny slozky ve slozce /moodledata/

muze se stat, ze tam vznikne nejaka nova slozka, ktera tyto prava mit nebude a kvuli niz v budoucnu budou opet nejake chyby bez jakekoliv informace o jeji pricine?
V odpovědi na Pavel Sigut

Re: cant log on - Neplatný klíč sesskey

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aha, ve vašem případě šlo evidentně o to, že proces webového serveru (resp. uživatel, pod kterým je spuštěn) nemohl zapisovat do adresáře session.

Ano, nové adresáře tam vznikají. Ale pokud nemáte plně špatně nastavenouo masku (umask), nemělo by to dělat problém. Můžete to snadno vyzkoušet - stačí si ve Správa serveru > Jazyk nainstalovat nějaký nový jazykový balíček a zkontrolovat adresář moodledata/lang/xx_utf8, kde xx je kód nainstalovaného jazyka