Instalace moodle u web4u.cz hostingu

Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Radoslav Sopko -
Počet odpovědí: 8
Zdravim vazeni,

Prave sme s kolegou, i na zaklade doporuceni z tohto fora, sprovoznil Moodle u web4u.cz hostingu a mame niekolko otazok k tomuto hostingu:

1/ Moodle zada vypnuti safe modu, ale hosting na to nechce pristoupit. Rikaji, ze pokud sprovoznime Moodle v nizsim nez korenovym adresari, tak safe mode neni uplatnovan. Zkusili sme to, ale Moodle i tak vyhrozuje, ze bude mit problemy, nevite nekdo poradit, jake realne riziko hrozi, nebo jak se domluvit s hostingom?

2/ Viem ze nekteri z Vas taky provozuji Moodle u tohoto hostingu, mozete mi prosim napsat, kam jste umiestnili a jak jste zabezpecili adresar "Moodledata" aby nebol pristupny primo z webu? Prokouse to Moodle, kdyz ho zaheslujeme pomocou suboru .htaccess?

3/ Dalsi varovani: "Povolene nastaveni PHP display_errors neni doporucovano v ostrem provozu, protoze nìktera chybova hlasení mohou pripadnym utocnikom prozradit citlive informace o vasi instalaci." Poradi nekdo jak to odstranit?

4/ Dale, rad bych spustil Moodle na subdomene, protoze na domene uz bezi jina sluzba (Google Apps). Zkousel nekdo neco takoveho? Pri registraci na web4u.cz si muzem zvolit jenom novou, nebo zaparkovanou domenu, ale subdomenu nikoli. Prosim poradte.

5/ Oplati se nastavovat backupovani? Pride mi lepsi domluvit se s hostingom na zalohovaci celeho ftp i databaze a v pripade potreby vratit spet. Resili jste to nekdo tymto zpusobem?

6/ A posledni, oplati se zaregistrovat instalaci Moodle?

Za zkusene rady vopred dakujem mrknout

Rado
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Radoslav Sopko

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Jiri Zajic -
Sorry to say, ale doporučovali jsme hosting web4ce a ne web4u. Na web4ce je to vyřešeno vše a subdoménu si zakládáte sám založením adresáře v kořenu.
ad1) když to říkají, tak to tak asi bude. Moodle si s tím poradí.
ad2) adresář moodledata se umísťuje na stejnou úroveň jako root html. pak není přístupný z webu
ad3) Vypnout hlášky v administraci moodle (ale až po odladění při přecodu na produkci)
ad4) Viz úvod. Případně se zeptejte podpory web4u, subdomény poskytují snad všichni, nic je to nestojí.
ad5) Věc volby a důvěry...
ad6) Zaregistrovaným posílá Martin např. včasné výstrahy o bezpečnostních dírách.

Jestli se dobře pamatuju, patří web4u mezi hostingy, které jsem zavrhl. Těch opravdu Moodle friendly je opravdu pomálu. Také Joomla je bez problému.
V odpovědi na Radoslav Sopko

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Jak už řekl Jirka, web4u není web4ce (čtěte "web force" [web fors]).S tím safe_mode v nižším než kořenovém adresáři se mi to nezdá. U web4ce nechávám moodledata v kořenovém adresáři mého účtu, samotná instalace jde do public_html. htaccess by měl fungovat, ale Moodle jej nerozpozná a pořád bude zobrazovat varování. U web4ce se subdomény mapují automaticky na adresáře. Backup jednotlivých kurzů se může hodit. Registrací imho nic neztratíte.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Jiri Zajic -
S tím safe_mode mi to taky vrtalo hlavou, ale když to tvrdí- tak je to buď pravda, nebo jsou blbí. Ten hosting jsem tehdy vybíral dost namáhavě a web4ce mi vyšli jako jediní (které jsem našel), se kterými se dalo všechno potřebné dohodnout nebo nějak ohnout. Byl jsem tehdy průkopník, takže některá nastavení měnili, takže následovníkům už to šlo jako po másle. U všech ostatních někde něco drhne. Tady je na požádání vypnut safe_mode, dají se spouštět binárky (nezbytné pro TeX filtr), prostě šlo udělat vše potřebné. Myslím, že web for jů jsem tehdy prověřoval (a zavrhl) taky, protože něco potřebného nedávali a odmítli (bez záruky).

U web4ce chodí i ten Joomla, se kterým jsou taky podobné problémy - v minulém příspěvku jsem udělal nějakou logickou zkratku o tomto... úsměv

Ještě jedna vysvětlivka, co jsme oba s Davidem vzali trochu zkratkou:
V kořenovém adresáři účtu je mimo jiné adresář public_html, ten je kořenem html a o něm platí to, co jsme řekli o subdoménách. Moodledata je třeba umístit na stejné úrovni s public_html. Měl jsem tam nějaké potíže s nastavením práv - v takovém případě vám ochotně a rychle pomůže podpora.

Moje osobní zkušenost je, že když něco drhne, je třeba změnit providera - já to udělal asi 2x. U forpsi byli dokonce takoví degeneráti, že změnili něco, co fungovalo, bez upozornění a když jsem si stěžoval, tak se mi vysmáli. Byl čas balit.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Vaclav Friedrich (aka Vicq) -
Podporu Moodle a dalších Open Source (mj. Drupal, Mambo, WordPress, phpBB, Media Wiki, ...) na svých serverech nabízí ostravský BANAN.CZ alias OPENSOURCEHOSTING.CZ. Konkrétní zkušenosti nemám, ale podpořit "své" Ostraváky prostě musím. Se školami spolupracují hodně, co vím.
V odpovědi na Vaclav Friedrich (aka Vicq)

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Lukáš Mižoch -

Obávám se, že banan.cz zní ve společnosti slušných webhostingů skoro jako urážka. Stačí se porozhlédnout na webu, kolik negativních reakcí vyvolává. mrknout

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Josef Nymš -
Mám asi tříletou zkušenost s Moodle na Banan.cz - viz. eskola.info. Funguje mi řada nastavení přes htaccess a na požádání byl web během 2 hodin přesunut na server se safe-mode OFF. Před časem se v administraci objevila možnost automatického vypnutí safe-mode (dojde k přesunu webu). Na hosting pipni.cz také všichni nadávají, ale lepší a přehlednější správu webu jsem zatím nikde jinde neviděl. Tam ale safe-mode nejde vypnout ani náhodou.
V odpovědi na Josef Nymš

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Marie Hánová -
Jaký webhostingový program u banan.cz prosím máte? Ráda bych přešla na současnou verzi Moodle a můj webhostingový program na vyšší než 1.5.3+ nepostačuje.

V odpovědi na Marie Hánová

Re: Instalace moodle u web4u.cz hostingu

autor Marek Jelínek -
Zdravím,

taky provozujeme Moodle na webhostingu banan.cz.

Máme webhostingový program banan-standard. S tím, že jsem požádal o přesun na server s Safe_mode=off, což společnosti udělala dosti rychle.

Na bananu je velká podpora opensource - dokonce instalace přes admin rozhraní.

Jejich Wiki Vám dokonce s instalací Moodle hezky pomůže.