Viditelnost bloků v kontextu

Viditelnost bloků v kontextu

autor Mikuláš Gangur -
Počet odpovědí: 5
Dobrý den,

řeším vzhled titulní strany a "druhé" strany po přihlášení. (Cíl: moodle.cz mrknout)
V rámci toho také různou viditelnost bloků v obou kontextech. Dělám to pomocí Lokálního přenastavení oprávnění. U všech bloků, které nechci na titulní straně a na druhé ano, nastavím Zakázat pro Host a ostatní nezměněno. U bloků, které naopak na titulní straně mají být a na dalśí ne, to nastavuji naopak. Výchozí role pro Titulní stranu je Host. V každém případě popsaná konstrukce nefunguje. Jakmile nastavím pro daný blok pro Host - Zakázat, neobjeví se daný blok nikde. Kde délám chybu ? Lze něják nastavit vahou poŕadí bloků v daném sloupci ?

Děkuji za pomoc

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: Viditelnost bloků v kontextu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zakažte ten blok pro roli Registrovaný uživatele.Pak se zobrazí pouze anonymním návštěvníkům, ale přihlášeným uživatelům už ne. Správcům se zobrazí vždy.

--mudrd8mz

V odpovědi na David Mudrák

Re: Viditelnost bloků v kontextu

autor Mikuláš Gangur -
Děkuji za odpověď. Toto jsem něják uchodil Opačný případ mi délá problémy. Pokud zakážu blok pro Host, není na titulní straně vidět, ale také není vidět na dalších stranách. A tam by vidět měl být.
V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: Viditelnost bloků v kontextu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Tomu nerozumím. Na jakých "dalších stranách"? Máte na mysli kurzy? Protože v Moodlu je prakticky jen titulní stránka (což je v podstatě takový zvláštní typ kurzu) a stránky kurzů. Moc nerozumím tomu, kdy a kde chcete jaký blok zobrazit či naopak skrýt zamyšlený
V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: Viditelnost bloků v kontextu

autor Jitka Pravdová -
Dobrý den,
mám na titulní straně blok (Připojení uživatelé), tomuto bloku jsem přenastavila oprávnění ("lokální přenastavení oprávnění", ne "lokálně přidělené role") Host-Blok-Zamezit.
Tento blok vidí pouze registrovaní uživatelé, nevidí ho ani host ani anonymní uživatel.
Myslel jste to takhle?
Zdravím všechny v Chebu
Jitka Pravdová
V odpovědi na Jitka Pravdová

Re: Viditelnost bloků v kontextu

autor Mikuláš Gangur -
Děkuji za reakce. Těmi dalśími strany jsem měl na mysli pouze druhou stranu hned po přihlášení, kdy ještě nejsem v kurzu a vidím seznam svých kurzů. No a to mi nefunguje i když to dělám stejně jako Jitka Pravdová. Ale její příspévek mne přivedl na něci jiného. Zřejmě mi to ani fungovat nemůže z logiky věci. Mně se jedná o bloky kalendáŕ a nadcházející události a ty nemají na "druhé straně" smysl. Ještě jednou děkuji za nakopnutí i pozdrav.