problem diskuse a nezasilani mailu

problem diskuse a nezasilani mailu

autor Peter M -
Počet odpovědí: 5
Hoj, mam takovy problem v Moodle 1.9.3+
http://axpsu.fpf.slu.cz/e-learning/course/category.php?id=38
Mam kurz Architektura korpusu. V nem mam Diskuzi
http://axpsu.fpf.slu.cz/e-learning/mod/forum/view.php?f=631
a nechce mi to odesilat prispevky do mailu.
Nejspis to dela i u ostatnich kurzu, ale tam diskuze nepouzivaji. Pocitam zatim s tim, ze je to globalni problem.

V nastaveni je mail nastaven spravne, protoze pri zmene hesla mail prijde a tez mi chodi chybova hlasky, kdyz se nekomu nedoruci na mail zapis do kurzu.
Zkouseli jsme pomenit ruzne nastaveni na hlavni slozce diskuse, na tematech, ... a nic. Kde vsude je mozne zakazat zasilani mailu z fora/diskuze? -- Q1

Co je zajimave, ze nam bezi jiny moodle na jinem serveru, novejsi verze, trosku a tam to funguje. Je mozne, ze by upgrade pomohl? -- Q2 Uz na to dost tlaci, ze to nemailuje a v prubehu roku bych se upgradu spis vyhnul. -- M1
Dalsi moznost, ze bych dohledaval chybu rucne pres zdrojove kody, coz se mi nechce úsměv -- M2 Zmenou nastaveni na zobrazovani chyb v moodle jsem niceho nedocilil, podle nej probehlo vse v poradku.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Peter M

Re: problem diskuse a nezasilani mailu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pokud vám chodí pošta při změně hesla, ale nechodí odpovědi z diskusí, tipoval bych to na 90% na nefunkční cron. Více info v dokumentaci k instalaci Moodlu.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: problem diskuse a nezasilani mailu

autor Peter M -
Dik, to je dalsi, co mne napadlo pri zkoumani kodu, to zitra prozkoumam. Cronove veci ale chodi, mi prijde.
* zmenim heslo, prijde mail
* uzivatele se 20x chybne prihlasi, prijde mail (ikdyz, pravda, ted dlouho nic neprislo nebo uz to nectu úsměv )
* uzivateli se nedoruci mail, mi prijde zprava o nedoruceni - coz by mohlo byt reseno tez pres cron, ale nezkoumal jsem to
Zkusim na to mrknout, uvidime. Horsi, ze nas admin ma prac. dobu 1 den v tydnu, takze se do cronu nedostanu úsměv neco s tim provedu úsměv
V odpovědi na Peter M

Re: problem diskuse a nezasilani mailu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> Cronove veci ale chodi, mi prijde.

Ne. Ty příklady, co uvádíš, neposílá cron, ale jsou poslány okamžitě, jakmile nastane daná událost. Ve fóru je ale potřeba cron, protože příspěvky jsou rozesílány s nastaveným zpožděním.
V odpovědi na David Mudrák

Re: problem diskuse a nezasilani mailu

autor Peter M -
Ok, ok, opravdu to vypada na cron:
Processing module function forum_cron ...999
Fakt me to celkem nebavi, kdyz jsme to pracne nastavili, asi pred 2ma lety a zas admini vrtali do systemu a nic nejede. V moodle cron, v php programy zapisujici na disk...

Ja jen chtel rici, ze pri napsani prispevku do fora je mozne zaskrtnout Zaslani ihned. To jsem zaskrtl a nic neprislo.
Lze si nekde prohlizet naplanovane ukoly na cron? Tak bych snadno zjistil, ze cron nejede, kdyz by tam mel 30.000 uloh.