Upgrade z 1.5.2 na 1.9.

Upgrade z 1.5.2 na 1.9.

autor JIří Jaroš -
Počet odpovědí: 2
Dobrý den,
chtěl bych od Vás pár rad ohledně upgrade Moodle z 1.5.2 na 1.9. Prošel jsem celou uprgradeovací diskuzi(zálohování, pro a proti, problémy po upgrade atd.) a mám v tom trošku zmatek. Najde se někdo ochotný, kdo by mi shrnul celý postup včetně upozornění na případné problémy. Hodil by se mi "návod pro blbé".
Děkuji
Jaroš Jiří
Počet hodnocení: -
V odpovědi na JIří Jaroš

Re: Upgrade z 1.5.2 na 1.9.

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V rychlosti: ve vaše případě je zejména klíčové nejprve upgradovat na verzi 1.6 a teprve potom na 1.9. Po tom, co dostanete Moodle na verzi 1.6, je potřeba migrovat na UTF-8. Až budete mít databázi v UTF-8, upgradujte na 1.9.

--mudrd8mz
V odpovědi na JIří Jaroš

Re: Upgrade z 1.5.2 na 1.9.

autor Peter M -
Slibuji ti, ze to bude mozna porod úsměv Ono se tez dost meni ruzna nastaveni a nektere tabulky se od ciste instalace 1.9 nesmazou úsměv
Muzes napsat mail na web@fpf.slu.cz , jsem ochotny to resit. Ale uz jsem to delal davno.
V prvni rade je opravdu treba prevest na 1.6 verzi.
Pro dalsi verze je pak vyzadovano kodovani UTF-8. Coz muze byt trosku problem, pokud to vycucavas s SQL3x jako ja a prevadis na SQL5. Je treba to nahrat bez kodovani a to nejlepe pres mysqldump. Pri exportu z SQL3 zas nastavit aby pridaval apostrofy k nazvum tabulek. Coz je pri importu do SQL5 rozhodujici, protoze ma problem s podtrzitkovymi nazvy tabulek, pokud nejsou v apostrofech.
Zkratka radooost úsměv