Instalace Moodlu skončí prázdným oknem

Re: Instalace Moodlu skončí prázdným oknem

by Radek Strnadel -
Number of replies: 0

Dobrý den,

před dvěma dny jsem se rozhodl, že nainstaluji Moodle na Forpsi. V průběhu instalace jsem seznal, že mám stejný problém s prázdnou stránkou. Po dvou dnech bádání jsem dospěl k postupu, který vede k úspěšné instalaci a zprovoznění Moodlu na Forpsi bez jakéhokoliv zásahu forpsiadminů. Předem ale musím poznamenat, že jsem dál nic víc nezkoumal, pouze jsem Moodle zprovoznil a můžu se do něj přihlásit jako správce. Mnohá překvapení mě možná ještě budou čekat.

  1. Pokusil jsem se instalovat Moodle na Forpsi, skončilo to předčasně někde u nastavování tabulek PayPal. Správná instalace má ale pokračovat nastavováním řady dalších tabulek. Instalaci jsem tedy opustil zavřením prohlížeče.
  2. Nainstaloval jsem Moodle na server ic.cz (bezplatně a kupodivu úspěšně). Jen jsem musel přidat soubor .htaccess, jehož obsahem je jediný řádek: "php_flag register_globals off" (bez uvozovek). V této instalaci Moodlu jsem si zřídil účet správce, založil jsem kurz a z Moodlu se odhlásil.
  3. Vstoupil jsem do mysql.ic.cz, kde jsem provedl kompletní export databáze do souboru *.sql.
  4. Vstoupil jsem do webmysql.forpsi.com, kde jsem všechny vytvořené tabulky odstranil a obnovil databázi ze souboru *.sql vytvořeného na ic.cz.
  5. V souboru config.php na forpsi jsem provedl změnu v řádku $CFG->passwordsaltmain = 'nejaky_retezec'; Tento řádek jsem nahradil řádkem ze souboru config.php z instalace na ic.cz (protože s touto solí si rozumí uložená hesla v databázi).
  6. Pak už jsem se mohl úspěšně přihlásit do instalace Moodlu na Forpsi.

Závěrem se omlouvám všem zde diskutujícím za svůj velmi laický pohled na tuto problematiku. Jak jsem uvedl hned na začátku, mnohá překvapení mě určitě ještě čekají.

Přeji hezký den.