instalace verze Moodle 1.9.4+

instalace verze Moodle 1.9.4+

autor Pavel Kraus -
Počet odpovědí: 5
Dobrý den,
rozhodl jsem se vyzkoušet Moodle, stáhnul poslední stabilní verzi Moodle 1.9.4+ ale nemohu dokončit instalaci.

V kroku po odsouhlasení smlouvy se začnou vytvářet databázové tabulky, první obrazovka kompletně OK s tlačítkem pokračovat, na druhé se potvrdí vytvoření všech tabulek až po modul Data "Tabulky modulu 'data' byly korektně nastaveny" pak stránka pokračuje vypsáním nadpisu "forum" a to je vše, tím se instalace zcela zastaví, žádné další potvrzení o vytvoření zbývajících tabulek.
V MySQL vidím založených 98 tabulek.

Pozn.:
a/ PHP check upozorňuje na safe-mode a pouze 16M paměti pro scripty.
b/ Server check doporučuje doinstalovat php_extensionx mlrpc.

Webhosting skutečně běží v "safe modu", měl jsem při prvních instalacích dvě chyby PHP warning ini_set() (zvýšení paměti + nastavení cesty k Pear). Po pročtení různých diskuzí jsem v setup souborech ini_set() řádky zakomentoval, technická podpora mi ručně nastavila include_path na /lib/pear. Výpis chyb mám povolen, nyní bez jakýchkoli warnings. Instalace se prostě zastaví.

Děkuji za jakékoli nápady.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Kraus

Re: instalace verze Moodle 1.9.4+

autor Mikuláš Gangur -
Ta paměť mi pŕípadá hodné malá. Právé ini_set() se snaží navýšit tu paměť. Zřejmě dál nepojede. Mné také vyhodil pŕi 24 MB. Limit by od poskytovatele asi nešel navýšit ?
V odpovědi na Pavel Kraus

Re: instalace verze Moodle 1.9.4+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Je mi líto, v takovém prostředí Moodle nerozjedete. safe_mode musí být vypnutý (pokud vám jej hosting nevypne, hledejte si jiný). A máte málo dostupné paměti - Moodle má minimální požadavek na 40MB, pod PHP 5.2 ještě trochu víc.

Další požadavky najdete v dokumentaci: http://docs.moodle.org/en/Installing_Moodle#Software

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace verze Moodle 1.9.4+

autor Pavel Kraus -
Děkuji za reakce, už jsem to vzdal.
Pokusím se najít jiný hosting.

Nemáte tip na funkční komerční Moodle webhosting, klidně i v zahraničí? Nároky na provoz i počet studentů nebudou veliké, support pro max. 50 studentů. Jde spíše o profesionalitu neboť se jedná o firemní zákazníky.
Pan Google mi takových hostingů nabídl přehršel, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost.

Pěkný den.
V odpovědi na Pavel Kraus

Re: instalace verze Moodle 1.9.4+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já osobně mohu doporučit web4cz.cz v tarifu business. Hostuji tam už několik instalací bez větších problémů a jsem velmi spokojený s úrovní jejich zákaznické podpory.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace verze Moodle 1.9.4+

autor Jiri Zajic -
Připojuji se k Davidovi, kterého jsem tam "zavedl". Výborně mají vyřešeny i domény 3. řádu a dá se dohodnout jakýkoli upgrade a ž k dedikovanému serveru "bezešvě".