Modul CHAT ve verzi 1.9.2

Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miloslav Krátký -
Number of replies: 9
Vážení kolegové, od chvíle kdy jsem nainstaloval verzi 1.9.2. dochází v modulu CHAT k chybě. Přestože je v nastavení modulu stanoveno, že se má chatovací místnost obnovovat každých 10 vteřin, neobnovuje se vůbec. Jediná varianta jak obnovit, je kliknout na tlačítko "obnovit". Pokud nekliknu, klidně půl hodiny se nic neděje. Můžete mi s tím někdo poradit prosím? Děkuji.

M. Krátký
Count of ratings: -
In reply to Miloslav Krátký

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Daniel Mikšík -
Mám stejnou verzi (1.9.2) a chat v ní běží.
  1. Máte jako metodu chatování nastavenou normální metodu?
  2. Máte u nastavení Aktualizovat metodu chatování vybranou možnost KeepAlive?
In reply to Daniel Mikšík

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miloslav Krátký -
U obou otázek je odpověď ANO.
In reply to Miloslav Krátký

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Daniel Mikšík -
  1. Ověřil jste chování chatu v různých prohlížečích, přihlášen jako různí uživatelé?
  2. Chat ve verzi bez rámců a JavaScriptu funguje?
In reply to Daniel Mikšík

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miloslav Krátký -
Dobrý den, v různých prohlížečích jsem to ještě nezkoušel, ale zkusím, od verze 1.9 mi to ani verzi s rámci a JavaScriptem nenabízí.

In reply to Daniel Mikšík

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miloslav Krátký -
Dobrý den, takže u administrátorského účtu obnovování nefunguje ani v exploreru a také nenabízí verzi s a bez rámců a Javy, ale v jiném účtu funguje obojí i s obnovováním i v IE i ve FF. Pouze Firefox nikdy v chatovacím okně v levém dolním rohu nezobrazí Hotovo ale vždy pouze "čekám na protrea.cz" a vpravo je ten takový graf co zobrazuje jak se načátají data a ten nikdy nedojde až do konce, u té verze s javou. nevím jestli rozumíte. Proč mi v admin účtu nenabídne moodle verzi s rámci a javou, ale rovnou bez? Díky za rady.
In reply to Miloslav Krátký

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Daniel Mikšík -
> [...] Firefox nikdy v chatovacím okně v levém dolním rohu nezobrazí Hotovo [...] a vpravo je ten takový graf, co zobrazuje jak se načítají data, a ten nikdy nedojde až do konce.

Tohle chování potvrzuju, ale protože nemá vliv na funkčnost, dál jsem se jím nezbýval. ;)

Proč se Vám u administrátorského účtu nenabízí verze s JS a rámy a verze bez rámů, to netuším a ani mě nic dalšího nenapadá.
In reply to Miloslav Krátký

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miroslav Fikar -
Pokus naslepo: mate v uzivatelskom profile administratora zakazane pokrocile web crty (Ajax)?

In reply to Miroslav Fikar

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Daniel Mikšík -
To mě taky napadlo, ale tím to nebude, AJAX a JS mám v profilu sám vypnuté.

Ještě jsem zkusil podívat se přímo do kódu, jestli tam není nějaká tajemná podmínka. Ukázalo se, že jenom jeden odkaz, a to ten obecný – „Klikněte zde pro vstup do chatu“ – se zobrazuje těm, kdo mají v profilu nastaveno, že chtějí používat čtečku obrazovky, tj. u položky „Čtení obrazovky“ mají nastaveno „Ano“. Po kliknutí na odkaz se potom spustí automaticky verze bez JavaScriptu a bez rámů. Mohla by to být odpověď na původní dotaz?
In reply to Daniel Mikšík

Re: Modul CHAT ve verzi 1.9.2

by Miloslav Krátký -
Dobrý den pane Mikšíku, pravděpodobně budete génius smile. Skutečně ten JavaScript už mi funguje, když jsem nastavil v položce "čtení obrazovky" NE. Dokonce už se mi chat obnovuje po nastaveném čase automaticky, takže máte u mě panáka. překvapení