Ikonka jineho typu souboru

Ikonka jineho typu souboru

autor Jakub Šerých -
Počet odpovědí: 14
Nevite prosim nekdo, jak pro urcity typ souboru pridat do Moodlu specifickou ikonku? Konkretne se jedna o notebooky programu Mathematica, ktere maji priponu .nb
Jejich nahravani na Moodla mi funguje, akorat se zobrazuji s takovou tou ikonkou zemekoulicka, stejne jako napriklad webove odkazy, a ja bych je chtel zvyraznit specifickou ikonkou.

Predem diky za rady

Jakub Serych
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Peter Svec -
Napada ma zatial len jeden sposob a to editacia suboru lib/filelib.php

Vo funkcii get_mimetypes_array() je zoznam typov suborov, ktore moodle rozoznava. V tomto asociativnom poli je tiez nazov suboru s ikonkou.

Samotne subory s ikonami sa nachadzaju v adresari pix/f/

Pridat do funkcie jeden riadok by nemalo by zlozite, syntax je zrejma z ostatnych riadkov. Pripominam, ze po upgrade na novsiu verziu bude tento subor prepisany a bude ho treba zeditovat este raz (preto sa uprava zdrojovych kodov velmi neodporuca, aj ked niekedy to je jedina sanca)

peter
V odpovědi na Peter Svec

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Díky Peterovi za skvělou odpověď!
Pokud budete upravovat zdrojové kódy a máte shellový přístup na server, na kterém jede Moodle, vřele doporučuji seznámit se s instalací z CVS repozitáře. Při dalším upgrade (cvs update) si tento správce verzí poradí s vašimi drobnými úpravami a pokusí se automaticky sloučit vaši upravenou verzi s novou verzí z moodle.org. Teprve v případě konfliktu (když se některé řádky kódy změní jak na moodle.org tak na vašem serveru) vás CVS upozorní na konflikt. Navíc se při upgrade nestahuje všechno znovu, ale pouze změny. Podrobnosti hledejte v anglické dokumentaci.
Pokud máte jen FTP přístup, musel byste si držet CVS pracovní kopii (checkout) na vašem lokálním stroji a z něj to nahrávat na produkční server.
Já navíc na svých server ještě používám lokálního správce verzí GIT. To se hodí v případě, kdy už je rozsah změn větší.


V odpovědi na Peter Svec

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

nechci přidávat nové typy souborů a ikonky pro ně, ale chtěla bych změnit některé stávající ikonky za své. Což jsem udělala tak, že jsem je do adresáře pix/f nahrála a tím přemazala ty původní. Pak jsem pro jistotu "vyčistila" cash svého prohlížeče, ale bohužel se to neprojevilo.

Nenapadá Vás, kde by mohl být zakopaný pes?

Předem díky za každou radu.

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Lenko,

zkus se podívat na nastavení Správa ► Různé ► Experimentální ► Vylepšené vyhledávání ikon
(smartpix)

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Lenka Orzelova -
Ahojky Davide,

tak bohužel ani toto mi nepomohlo mrzutost Ale to nevadí jen jsem si chtěla v jedné instanci pozměnit ikonky.

Hezký den Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Daniel Mikšík -
A není to, Lenko, jenom tím, že se v dané instanci používá jiný motiv než ten, v jehož adresáři pix/f došlo k přepsání souborů? ;)
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Peter M -
ikony, ktere chci zmenit hledam nasledujicim zpusobem:
Firefox (FF) - moodle stranka - obrazek, pravym tlacitkem - vlastnosti
tam je pak napriklad:
http://axpsu.fpf.slu.cz/e-learning/

cili adresar fyzicky na serveru by mel byt na 99%
/var/www/html/e-learning/pix/i/course.gif
kde
/var/www/html/ je nejaky adresar pro web
e-learning/ je adresar s moodlem
a pix/i/course.gif je adresare a samotny obrazek
Pokud to tady prepise, pak se zmeni v moodle.
Jak to overim? Zadam do prohlizece primo adresu obrazku

Pokud se nic nedeje, pak je problem s cache a to nastavenim sereru nebo nastavenim prohlizece. Prohlizec, to je snadne. U FF staci 1x ctrl+f5 , u IE se to nekdy chyti az popate, treba.
U serveru kesovani, o tom si promluv se spravcem serveru. Obvykle do 5-20 minut se to vymeni samo. Zlobi mne to u jineho programu, Plone, takze vim jake je to peklo, kdyz mam vse ok nastavene a ono se nic neprojevi úsměv
Pokud neni problem s kesovanim prohlizece, serveru, pak jeste muze byt problem s nastavenim prav. Obvykle se nastavuji prava souboru takova, aby nebylo mozne jej prepsat nikym jinym nez vlastnikem adresare a nekdy se zakazuje i to. Jinymi slovy pokus o nahrani souboru selze, nekde se objevi chyba. Nektery FTP se tvari jakoby probehlo kopirovani ok a chybu nepise, pouze zhasne okno. Coz nastava v pripade, ze kopirovani probehne ok nebo se nezdari.
Dalsi moznosti je, ze ma adresar omezenou velikost a soubor je vetsi nez puvodni. FTP se chova podobne. V tomto pripade je to spis nepravdepodobne, tak presne se adresar nenastavuje, aby velikost treba o 1kb vice prekrocila maximum úsměv


Jak psal david, tamto se vyuziva, kdyz nechces prepisovat original moodle ikonky, tak se vytvari tataz struktura do adresare se sablonou a zapina se tato volba v nastaveni.

Vycisteni cache prohlizece muze byt tez zajimavy problem úsměv Mam zkusenosti, kdyz mam danou stranku otevrenou, ze danou kes nesmaze (protoze ma zamcene soubory, ze je pouziva jiny program, jakoby). Cili otevru treba seznam.cz a ostatni okna pozaviram, vyklikam vycistit kes.
V odpovědi na Peter M

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

jsem přímo správce Moodle a také správce našeho serveru na kterém Moodle běží. Nemám tedy žádný problém s vyhledáním příslušného místa, kde chci ikonku vložit a tím pádem přepsat původní. Na server přistupuji přes putty a soubory na něj nahrávám přes WinSCP. Nejsem tedy omezena ani velikostí nahrávaného souboru. Co se týče problému s cache, v tomto také není. Zkoušela jsem cache vymazat a stejně se ikonka nezměnila.

Přesto děkuji za radu. Až budu mít více času, tak se na ty ikonky zaměřím a není možné abych je nezlomila úsměv

Hezký den
Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Jakub Šerých -
Tak jestli je to takhle, problem by mohl byt v pravech. Kdyz totiz soubor poslete prostrednictvim WinSCP, casto to nadela paseku v nastaveni prav. WinSCP zejmena neumi pracovat s vlastnikem souboru.
Mrknete se do adresare s ikonkami puttacem a pomoci prikazu ls -l zkontrolujte, zda jsou vporadku prava a zejmena vlastnik/skupina tech nove nahranych souboru (porovnejte to s nejakymi, ktere jste nemenila).
Treba na Debianech (ktere pouzivam na serverech ja) je spravny vlastnik vseho, co ma jit pres apache2 na web www-data:www-data. Tahle vec s WinSCP me uz nekolikrat napalila. Tak treba to pomuze.

Jakub Serych


V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Lukáš Mižoch -

Potvrzuji, s tímto jsem se také setkal. Já po nahrání souborů do adresáře /var/www, kde máme webové stránky na Linuxu, ještě spouštím příkazy:

sudo chown -R www-data /var/www
sudo chgrp -R www-data /var/www
sudo chown -R www-data /var/moodle <-- adresář s daty Moodlu
sudo chgrp -R www-data /var/moodle <-- adresář s daty Moodlu
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Jakub Šerých -
Jen drobna poznamka. Dva prikazy:
sudo chown -R www-data /var/www
sudo chgrp -R www-data /var/www

si muzete zjednodusit takto:

sudo chown -R www-data:www-data /var/www

Jakub Serych

V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Ikonka jineho typu souboru

autor Lenka Orzelova -
Zdravím,

dnes jsem se konečně zase dostala k těm ikonkám a sypu si popel na hlavu: nebylo to v právech, ale v umístění. Chtěla jsem změnit ikonku pro to když přidávám studijní materiál - webovou stránku a ikonku hledala v pix/f a ona je přitom v mod/resource. Omlouvám se všem za svou chybu červenat se


Lenka