Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 9
V rámci prvej témy som vytvoril pre študentov 5 hodnotených aktivít. Všetky sa mi pekne zobrazovali v známkovom výkaze.
Potom som v druhej téme vytvoril 2 nové hodnotené aktivity, ktoré sa mi ale v známkovom výkaze pridali k tým piatim z prvej témy! Ja by som ale potreboval, aby som vo víkaze videl len dve nové aktivity a aby sa mi len oni započítavali do hodnotenia.
Skúsil som pozrieť v známkovom výkaze do Kategórií a položiek, ale tam sa dajú položky len pridávať, uzamykať a zneprístupňovať (sú šedou farbou) Nedajú sa vymazať ani úplne skryť.
Je nejaká možnosť, ako dosiahnuť, aby v známkovom výkaze boli zobrazené a započítané len tie aktivity, ktoré ja sám určím? (teda napr. len z jednej témy)?

Ďakujem
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Těch pět položek z prvního tématu dejte do samostatné kategorie položek hodnocení v klasifikaci (známkovom výkaze). Ty druhé dvě si dejte taky do samostatné kategorie. U výsledné známky u každé z těchto kategorií definujte identifikátor, např. tema1 a tema2.
Pak upravte nastavení souhrnné známky (aggregation) z celého kurzu tak, že se bude jednat o vypočítávanou známku (kliknutím na ikonu kalkulačky) a do vzorce pro výpočet napište
"=[[tema2]]"

--mudrd8mz

V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
Všetko som urobil podľa Vašeho n ávodu. V známkovom výkaze už sa mi počíta výsledná známka len z kategórie ktorú som chcel (paráda !) ale známky z druhej kategórie tam sú stále vidieť ! (aj keď sú šedou farbou). Nedá sa tá druhá kategória úplne skyť?
Ďakujem
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A zobrazuje se i studentům?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
Študentom sa nezobrazuje, ale mne sa to už nezmesti pomaly ani na širku stránky . Neviem si predstaviť, že tam pridam ešte ďaľšie testy a aktivity... Najlepšie by bolo, keby som si to ja mohol úplne skryť...
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Úplně je asi neskryjete, protože máte oprávnění vidět skryté položky hodnocení. Pokud vám jde jen o místo, založte si ještě jednu nadřazenou kategorii, např. "Archív", pod ni si dávejte všechny dílčí známky či jejich kategorie, s nimiž již nepracujete. Celou kategorii "Archiv" potom pomocí ikony [-] sbalte, takže vám bude zabírat jen jeden sloupec. A s tím už se budete muset naučit žít...

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
Neviem, či som to správne pochopil. Skúste sa prosím pozrieť, či som tú nadradenú kategóriu vytvoril správne... Lebo v známkovom výkaze ziadne [-] nevidím...
Příloha Snimok_01_Mar._05_17.51.jpg
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
A takto vyzerá známkový výkaz...
Příloha Snimok_02_Mar._05_17.55.jpg
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ano, takto je to nastaveno dobře. Ikonu pro sbaleni kategorie byste měl vidět vždy v záhlaví napravo od názvu kategorie, tedy vedle nadpisů "Celkové hodnotenie", "Hmyz", "Archiv", "Pijavice" apod.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Ako odstrániť aktivity zo známkového výkazu?

autor Roman Ravas -
Aha!!! Už som to objavil! Nemám tam [-] ale dve šipky nad sebou smerujúce nahor! Ale sú nanešťastie takou slabučkou farbou, že som si ich na šedom pozadí vôbec nevšimol!!! Až keď som tam umiestnil kurzor myšky, tak som ich zaregistroval!!!

Ďakujem!