Známky

Známky

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 12
Hezký den,

prosím o radu - v kurzech se mi nezobrazují celkové počty bodů získaných za různé aktivity. Před upgrade na 1.9.2+ bylo vše ok. Teď nevím co, jak, kde nastavit, aby se to zase srovnalo. A nejdivnější na tom všem je, že v jiném kurzu se to zobrazuje normálně. Prosím o radu co nejdříve.

Děkuji Lenka
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
Odpovím si sama, je to bug, který už byl na moodle.org hlášeny a bude vyřešen v moodle v. 1.9.3. Tak už aby ta 1.9.3 byla uvolněna.

L.
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Známky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Lenko,

můžeš nám poslat MDL číslo té chyby nebo jiný odkaz, kde se to řeší? Díky

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
Tak tady je odkaz na MDL, kde je to probíráno:
http://tracker.moodle.org/browse/MDL-14059

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Známky

autor Miroslav Fikar -
Ako si citam ten problem 14059, nie je tam napisane, ze je to opravene do 1.9.3, ale ze by to tam chceli mat, co je rozdiel - riesenie je zatial v nedohladne.
Skuste to, co pisu, zmenit sposob vypoctu celkovej znamky v kategorii (celkovo) a potom to opat vratit. Nam zase niektore kurzy zmenili uplne vypocty znamok, schovali niektore aktivity a podobne. Co pomohlo, bolo vytvorenie novej kategorie, presunutie starych poloziek do nej a vymazanie kategorie starej.

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Známky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Souhlasím s Miroslavem - to nevypadá jako problém, u kterého by se znalo řešení. Jak to komentoval škoďák, pokud to nejde reprodukovat, nejde to opravit. Zkus si pohrát s kategoriemi, změnit způsob výpočtu souhrnné známky za kategorie (angl. aggregation), založit nové kategorie apod. Chápu, že zrovna tak citlivá olast, jako jsou známky, by neměla být opředena mlhou neurčitého chování. Ale jak praví klasik - вот это техника

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
Výpočet souhrnné známky za kategorie jsem změnit zkoušela, ale bohužel vše beze změny mrzutost Zvláštní je, že u některých kurzů se součet zobrazuje v pořádku a u některých kurzů je jen prázdná kolonka. A prázdno je zrovna tam, kde součty využívali nejvíce. Zkoumala jsem nastavení, ale nenašla jsem nic, co by bylo rozdílné. Jsem v koncích, ale i tak dík za rady.

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Známky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A zkoušela jsi vytvořit úplně novou kategorii a přeházet položky do ní?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
Ne ještě nezkoušela, představa, že budu muset v každém kurzu vytvořit novou kategorii, přeházet do ní položky a původní smazat mě straší. Jen co najdu chvilku času, tak to vyzkouším.

Lenka
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky

autor Jana Hrubá -

Nevím jestli budete úspěšná paní Lenko!

Mám obdobný problém. Už jsem zkoušela i přeházení do kategorií, ale bez úspěchu. Představa, že budou muset toto dělat jednotliví pedagogové ve svých kurzech mne také děsí?

Jana Hrubá

V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Známky

autor Miroslav Fikar -
Skúsil som sa trocha hrať na testovacom serveri s kurzmi, ktoré využívajú známky a u ktorých vidím prázdne sumárne známky. Jedna vec, na ktorú som prišiel, je nasledovná:
Jedná sa o kategórie (resp. kurzy bez kategórií), ktoré majú v metóde výpočtu nastavený "Vážený priemer známok" (a zrejme niečo podobné v českom preklade). Tento výpočet ale potrebuje, aby každá hodnotená aktivita mala definovanú svoju vlastnú váhu - tie ale vidím, že sú nulové. A tak je celková známka tiež nulová a vypísaná ako mínus.
Ak zmením spôsob výpočtu na "Jednoduchý vážený priemer známok" alebo priradím niektorej aktivite váhu, tak to funguje správne.
Je to v podstate logické. Len neviem, prečo sú tie váhy u aktivít nulové - zrejme nedotiahnutý update pri 1.9.
Dúfam, že sa u Vás jedná o rovnaký problém a že budete schopná to nejako manuálne napraviť, prípadne vysvetliť učiteľom.

V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
Dobré ráno,

ano máte pravdu, také v těchto kurzech naši lektoři nemají žádné kategorie. Když kategorii vytvořím a všechny aktivity do ní "přehážu" tak to začne počítat součet. Ale to je šílený způsob - projít takto všechny kurzy a ručně to nastavovat. A co když to nyní otrocky nastavím a pak přijde nějaký upgrade, který to zase bude potřebovat přenastavit jinak? To bude k zbláznění.....

Děkuji za radu a přeji hezký den
Lenka O.
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Známky

autor Lenka Orzelova -
A ještě jsem tedy vyzkoušela u stávající kategorie - jmenuje se stejně jako kurz nastavit způsob zobrazování na skutečnou hodnotu. A také to pomohlo, součet za kurz se zobrazil. Tento způsob je jednodušší než vytvářet novou kategorii a do ní přesunovat stávající aktivity v kurzu.

Jen tedy nerozumím tomu proč se způsob zobrazování u kategorií nepřenastaví podle nastavení na hlavní stránce moodle? Tady v tom je podle mě ten zádrhel, který by bylo třeba "ošetřit".

Lenka