Překlad modulů a bloků do češtiny

Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Milan Šatra -
Počet odpovědí: 10
Prošel jsem nedávno, stáhnul a nainstaloval některé anglické moduly do našeho školního Moodlu. Pro žáky jsem se je snažil zároveň přeložit do češtiny. Překlad ve Notepadu byl správně česky, po uploadu na serer však české znaky nebyl správně zobrazeny. Pravděpodobnou příčinou je problém v kódování. Hledám tímto správný postup jak ve Windows dosáhnout správného překladu (UTF8). Budu vděčný za jakoukoliv užitečnou radu.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Milan Šatra

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den,

pokud trváte na překládání v textovém editoru, doporučuji použít něco lepšího než Notepad - např. PSPad. Kódování všech jazykových souborů musí být UTF-8 a mají mít Unixové konce řádků.

Proč ale nepoužíváte vestavěný nástroj na překlad? Po nainstalování modulu/bloku jděte do nabídky Správa stránek > Jazyk > Úprava překladu. Pokud používáte Moodle 1.9, můžete přes toto rozhraní lokalizovat i vámi přidané pluginy (ve verzi 1.8 šlo překládat jen standardní moduly dodávané v distribuci Moodlu).

Budete-li mít něco přeloženo, zašlete mi, prosím, váš překlad. Po revizi jej zalčením přímo repozitáře příslušného modulu.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Milan Šatra -

Dobrý den,

děkuji za skvělou radu. Byť jsem Moodlu celkem slušně propadl, ještě spoustu jeho zákoutí a možností neznám. Díky Vaší radě jsem lokalizoval modul Certificate FAT. Kromě souboru certificate.php ze složky lang bylo nutné ještě upravit použité fonty na pdf výstupu v souboru certificate.php ze složky unicode_landscape.

V odpovědi na Milan Šatra

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já jsem pro podobné účely používal module Certificate z Moodle CONTRIB. V čem se oba moduly liší, netuším. Protože ten váš modul nebydlí v CONTRIB, nebudu moci váš překlad commitnout. Můžete jej jedině zaslat autorovi modulu, aby je začlenil sám. Tak jako tak zůstanou v tomto fóru jako příloha vašeho příspěvku.

A nebojte se, propadnout Moodlu nebolí mrknout Ale vězte, že už není cesty zpět úsměv Takže vítejte mezi moodlisty

--mudrd8mz
V odpovědi na Milan Šatra

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Miloslav Krátký -
Moc díky za překlad, jen jsem nějak nechopil kam nahrát ty dva soubory s češtinou, můžete mi poradit prosím?
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Milan Šatra -
Archiv obsahuje 2 soubory, oba je nutné přejmenovat na certificate.php. Soubor certificate - unicode_landscape.php patří do složky /mod/certificate/type/unicode_landscape. Soubor certificate - lang.php patří do složky moodledata/lang/cs_utf8_local. Přeji hodně zdaru úsměv
V odpovědi na Milan Šatra

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Miloslav Krátký -
Dobrý den, první složka v pohodě, druhá neexistuje. v moodledata/lang je pouze složka cs_utf8, ale cs_utf8_local tam není. Mám ji vytvořit?
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Adresáře xx_utf8_local (kde xx je kód jazyka) obsahují vaše lokální úpravy standardního překladu. Řetězce, které jsou definovány zde, mají přednost před překladem z oficiálního balíčku. Můžete jej tedy v klidu založit a soubor tam nahrát.
Nastavte zároveň práva k adresáři a souboru tak, aby do nich mohl zapisovat webový server. Pak budete moci upravovat překlad jakékohokoliv řetězce přes webové rozhraní.

--mudrd8mz
V odpovědi na Milan Šatra

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Miloslav Krátký -
Dobrý den, tak složku jsem založil a soubor tam nahrál, ale když kliknu na "získej svůj certifikát" objeví se prázdná stránka- certifikát se nezobrazí. Před nahráním těch souborů s češtinou se alespoň zobrazil v en, ale teď nic. Poradíte?
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Miloslav Krátký -
Jo a mimochodem, když si vystavím testovací certifikát, přijde mi o tom email, který potěší. Jeho obsah vypadá takto:

Miloslav Krátký obdržel svůj certifikát 'CERTIFIKÁT' z kurzu: Zkušební kurz. Můžeš si ho prohlédnout zde: You can review it here: http://online.protrea.cz/mod/certificate/report.php?id=306 Lokální úprava překladu Najít nepřeložené texty Upravit textové řetězce Upravit nápovědu cs_utf8_local/ Vyberte soubor k editaci access.php activitynames.php admin.php algebra.php assignment.php auth.php auth_mnet.php block_course_list.php block_course_summary.php block_glossary_random.php block_html.php block_loancalc.php block_login_logout.php (blocks/login_logout) block_mentees.php block_mnet_hosts.php block_online_users.php block_quiz_results.php block_rss_client.php block_search.php block_search_forums.php block_section_links.php block_social_activities.php block_tag_flickr.php block_tag_youtube.php blog.php brainstorm.php bulkusers.php calendar.php censor.php chat.php choice.php countries.php currencies.php data.php datapreset_imagegallery.php editor.php emailprotect.php enrol_authorize.php enrol_database.php enrol_flatfile.php enrol_imsenterprise.php enrol_ldap.php enrol_manual.php enrol_mnet.php enrol_paypal.php error.php exercise.php filters.php form.php forum.php glossary.php gradeexport_ods.php gradeexport_txt.php gradeexport_xls.php gradeexport_xml.php gradeimport_csv.php gradeimport_xml.php gradereport_grader.php gradereport_outcomes.php gradereport_overview.php gradereport_user.php grades.php group.php hotpot.php install.php journal.php label.php lams.php lesson.php mediaplugin.php message.php mimetypes.php mnet.php moodle.php multilang.php my.php notes.php pix.php qtype_calculated.php qtype_datasetdependent.php qtype_match.php qtype_multianswer.php qtype_multichoice.php qtype_numerical.php qtype_randomsamatch.php qtype_shortanswer.php qtype_truefalse.php question.php quiz.php quiz_analysis.php quiz_grading.php quiz_overview.php quiz_regrade.php quiz_responses.php resource.php role.php scorm.php search.php simpletest.php survey.php tag.php tex.php timezones.php userkey.php wiki.php workshop.php xmldb.php block_birthday.php (blocks/birthday) block_countdown.php (blocks/countdown) block_course_standing.php (blocks/course_standing) certificate.php (mod/certificate) game.php (mod/game) slideshow.php (mod/slideshow) stampcoll.php (mod/stampcoll) Vytvořen nový soubor Chybějících řetězců: 105 První chybějící řetězec This activity generates a certificate. After first emission certificates can�t be replaced anymore, data like grade, name and date stay same after emission of this certificate, if you like to change some alteration in your data or like to complete some activity complete this alterations before continue. alert1 Emission of this certificate cancels your registration in this course, if you like to do some activity do it before generate this certificate. alert2 ATTENTION attention Awarded awarded Back back Back backbutton Border border Black borderblack Blue borderblue Brown borderbrown Border Color bordercolor Green bordergreen Lines borderlines No border bordernone Border Style borderstyle # cert Verification for certificate code: certificate Manage Certificate certificate:manage Get Certificate certificate:student Print Teacher certificate:teacher View Certificate certificate:view Certificate Type certificatetype Code code Enable condeactivationa Disable condeactivationd Conditional to grade conditional Config content configcontent For course Course End Date (Must be set!) courseenddate Course Grade coursegrade Credit hours credithours On date Date Format dateformat Date datehelp Delivery deliver Do not allow all dontallowall Download download Email (Must also choose save!) emailcertificate Attached is your certificate for Zkušební kurz. emailstudenttext V příloze je tvůj certifikát z kurzu Zkušební kurz. Miloslav Krátký has received their certificate: 'CERTIFIKÁT' for Zkušební kurz. You can review it here: http://online.protrea.cz/mod/certificate/report.php?id=306 emailteachermail Miloslav Krátký obdržel svůj certifikát 'CERTIFIKÁT' z kurzu: Zkušební kurz. Můžeš si ho prohlédnout zde: Certificate Report.


V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Překlad modulů a bloků do češtiny

autor Milan Šatra -

Tak mail s oznámením jsem netestoval mrzutost(( fakt dost úděsné ... osobně se mi ten certifikát generuje v pořádku - zkuste vyhodit ten soubor ze složky moodledata...... a zkuste bez něj - pak si vložte kopii původního souboru a postupně upravujte řádky s fonty tak, aby se pdf generovalo česky