Zmena prav uzivatele HOST

Zmena prav uzivatele HOST

autor Ladislav Ulrich -
Počet odpovědí: 11
Mam nainst. MOODLE 1.9.4. Na titulni strance mam vytvoreno forum Novinky. Potrebuji, aby v tomto foru mohli odpovidat na prispevky i uzivatele s pravem HOST (nikoliv vytvaret nove zaznamy). Zkousel jsem zmenu roli pro titulni stranku v casti Chat a nepomohlo to. Prosim poradte.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ladislav Ulrich

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Podle mě nelze. Role hosta je z principu navržena tak, že nemůže založit nikde v databázi nový záznam. Každý, kdo může do Moodle něco vložit, musí být přihlášen.
Kdyby to náhodou šlo (což bych považoval za chybu v Moodle), tak korektní postup by byl upravit tu činnost Fórum (Novinky), přejít na záložku Lokální přenastavení rolí a tam dát roli Host oprávnění odpovídat na novinky.

--mudrd8mz
V odpovědi na Ladislav Ulrich

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

vyzkoušela jsem za Vás přenastavení role Host a přesně jak píše David. Přesto, že povolíte roli Host odpovídat na novinky, tak to nelze. Ale zjistila jsem, že stačí když si na titulní stránce založíte nové fórum a v něm pak i hosté mohou na příspěvky v diskuzi odpovídat. Což mi přijde sice divné a myslím si, že by to spíše jít nemělo, ale Váš požadavek to vyřešit může.

Hezký den
Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Lenko, díky za tento experiment! Poptám se mezi vývojáři, jestli je to bug nebo feature. Mě osobně to moc nevoní zamyšlený ale na druhou stranu, když si o tom správce řekl, proč ne.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,

tak má předchozí informace nebyla správná. Ani když u hosta nastavíš povolit u odpovídat na příspěvky, tak stejně odpovídat nemůže. Nechala jsem se poplést tím, že se tam ukáže tlačítko Odpovědět, ale už jsem na něj nezkusila kliknout. No a dneska jsem tak nad tím uvažovala, vše znovu na cvičném moodle nastavila a zkusila i kliknout. No a ona na mě vyskočila hláška, že jako host nemám právo do diskuse přispívat a zda se chci přihlásit jako plnohodnotný uživatel.


Takže ještě jednou pardón, ale host prostě do diskuze nemá možnost přispívat i přes přenastavení práv.

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Super! Lenko, díky. Svět je opět takový, jako má být úsměv To, že hosté nemají mít možnost měnit obsah Moodle, bylo vždy jedno z pravidel. Takže jsem rád, že tomu tak opravdu je.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor Peter Svec -
No ale nie celkom... ked zmenim opravnenia pre hosta napr. na zadani, tak aby ho mohol odovzdat, tak ho skutocne aj odovzda. Subor sa fyzicky aj nahra na server a tento subor mozem ako ucitel aj vidiet v adresari moddata/assignment/. Jediny problem je, ze sa ucitelovi nezobrazuje v odovzdanych zadaniach ale hostovi samozrejme ano.

p.

V odpovědi na Peter Svec

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor Lenka Orzelova -
Musím potvrdit, že se to opravdu chová přesně jak popisuje Peter. Na druhou stranu nedovedu si představit, že by to někdo chtěl nebo mohl využít. Vždyť host je vždy jen jeden a tím pádem i kdybychom chtěli ať nám uživatelé přihlášeni jako hosté odevzdají nějaký úkol, tak by ho vždy poslední host přepsat tím svým. Takže by vždy existoval jen jeden úkol nehledě na to kolik hostů přistoupilo a úkol vložilo.

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Zmena prav uzivatele HOST

autor Peter Svec -
Tiez si viem predstavit, ze by sa to v urcitych specialnych podmienkach dalo pouzit, lenze v tomto konkretnom pripade, ucitel nevidi, ze je zadanie odovzdane. Ale to je uz iny problem.

p.