WIKI a kurzy

WIKI a kurzy

autor Rudy Rak -
Počet odpovědí: 3

MOODLE (1.9.7., update před dvěma týdny) mi dokáže propojit odkazy z textu výukového materiálu pouze do WIKI, která je založená jako součást kurzu. To by mě nutilo opakovat výklady mnoha pojmů u mnoha tématicky obdobných nebo navazujících kurzů a tím i ke zbytečnému nárůstu velikosti databáze, to mě nebaví. Mám založenou WIKI na titulní stránce a potřebuji ji používat jako elegantní, centrální a univerzálně platnou.

Existuje cesta, jak MOODLE přesvědčit, že tahle WIKI je jediná správná?

Zkusil jsem založit odpovídající stránku v centrální WIKI, zkopírovat její URL a vložit ho jako hyperlink k odpovídajícímu pojmu ve výukovém  materiálu, standardně přes editor (pomocí tlačítka <vložit odkaz>), ale MOODLE i tento odkaz neuložil a zahlásil chybu stránky (chyba neměla žádnou identifikaci, abych mohl poprosit strejdu gugla, aby mi o ní něco našelmrzutostvelikonoční vejce.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Rudy Rak

Re: WIKI a kurzy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> která je založená jako součást kurzu

Ano, to je standardní chování toho filtru. Pro propojování na jinou wiki byste si musel napsat vlastní filtr. Není to zase tak těžké. Na moodle.pedf.cuni.cz mám např. filtr, který mi jakýkoliv text uvedený ve dvojici hranatých závorek automaticky linkuje na fakultní MediaWiki.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: WIKI a kurzy

autor Pavel Körner -
Dobrý den,

jak vidím kolega Rak poslal dotaz za mě. Ale udělat to budu muset sám. To co popisujete, je právě chování, kterého bych chtěl docílit. Mohl byste mi, prosím, dát tip, odkud začít?

Děkuji

Pavel Körner
V odpovědi na Pavel Körner

Re: WIKI a kurzy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Začít můžete třeba s mou verzí filtru, který používám pro propojení s MediaWiki na Pedagogické fakultě UK v Praze (tzv. WikiPedFie). Založte na vašem Moodlu vlastní podadresář v /filter a do něj nahrajte upravenou verzi souboru, který posílám v příloze. Váš filtr budete muset ještě aktivovat v nastavení Moodle serveru.

Pokud se vámi vytvořená složka bude jmenovat řekněme mojewiki, pak se funkce definovaná v souboru musí jmenovat mojewiki_filter().

Ta přiložená verze sama o sobě vychází z filtru, který je používán na moodle.org pro propojování s docs.moodle.org. Původní komentáře jsem neupravoval, tak aby vás to nemátlo...

--mudrd8mz