Filtr Tex zápisu

Filtr Tex zápisu

autor Patrik Matys -
Počet odpovědí: 11
Dobrý den,
provozuji Moodle 1.8 na OS Ubuntu (verze Linuxu) a nedaří se mi zprovoznit filtr Texového zápisu. Musím do Linuxu nainstalovat Latex, nebo Moodle obsahuje nejaký defaultní? Kdyz jsem provozoval Moodle na OS Win XP, nic jsem nemusel nastavovat a Texový zápis fungoval bez problémů....
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Patrik Matys

Re: Filtr Tex zápisu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To by mohl být problém s právy. Najděte ve vaší instalaci soubory ./filter/tex/mimetex.* a ujistěte se, že uživatel, pod kterým je spuštěn webový server (typicky apache nebo wwwrun, záleží na distribuci a dalším nastavení) má právo spoutět tyto binární soubory (možná bude stačit mimetex.linux). V závislosti na nastavení zabezpečení Apache bude možná nutné, aby byl zároveň i vlastníkem souborů, které má spouštět.
Podle dokumentace [1] se v konfiguraci filtru nastavují cesty k programům latex, dvips a convert. Je tedy možné, že $$\LaTeX$$ musíte mít nainstalován. Nejsem si jist.
Pakliže to nepůjde, hledejte v error_log webového serveru důvody selhání úspešného spuštění těchto utilit.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Filtr Tex zápisu

autor Jiri Zajic -
Je to problém s právy, Moodle, resp. filtr TEX obsahuje vše potřebné včetně executables. Takže je třeba buď nastavit práva na složku, kde jsou executables filtru, nebo je nějak obejít přes latex nainstalovaný jinde. (Já si jist jsem úsměv)
V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Filtr Tex zápisu

autor Jiri Zajic -
Nejsem si jist, zda se TeX filtr nezměnil. Pokud se od 1.8 nezměnil, měly by stačit soubory, které jsou ve složce filtru. Jsou tam soubory pro Linux i Widle a jediné, co by mělo být potřeba, je právo spouštět v daném adresáři binární programy. Doporučil bych zapnout ladění, aby bylo vidět, co serveru nechutná.
V odpovědi na Jiri Zajic

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Filtr Tex zápisu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ty červené křížky signalizují, že ty binárky na uvedených cestách nejsou. Moodle tím pádem nemá co spustit a tím pádem ani nemůžete čekat, že se tam vzorec objeví. Řešením je nainstalovat na server programy, které Moodle vyžaduje - detaily se liší v závislosti na distribuci, OS atd.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Filtr Tex zápisu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A jste si jistý, že kolem těch vzorců píšete ty dvoj-dolary?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.