Vlastni logo stranek

Vlastni logo stranek

autor Sandre Petr -
Počet odpovědí: 9
Dobrý den.
Pro provoz Moodle bych potřeboval umístit v záhlaví stránek vlastní logo.
Musím povinně zveřejnit logo ESF (dotační projekty EU).
Nenašel jsem v adm správě tuto možnost,Poradíte prosím jak vyhovět a neměnit
drasticky zdrojový kód stránek.Budu muset vytvořit vlastní motiv ?
Děkuji.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Sandre Petr

Re: Vlastni logo stranek

autor Lukáš Mižoch -

Ve standardní instalaci Moodlu je motiv standardlogo, poté by mělo stačit nahrát soubor logo.jpg nebo logo.gif do Souborů stránek.

Dovolím si nicméně ještě upozornit, že to možná není to pravé ořechové, protože pro umisťování loga ESF jsou stanovena celkem striktní pravidla a nevím, zda je takto dodržíte.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Vlastni logo stranek

autor Lada Vrbová -
Dobrý den, přidávám se k vašemu problému,
mám v "Soubory stránek" logo a nemůžu najít cestu jak umístit k nadpisu. Tam není jak upravovat. Díky za rady.
V odpovědi na Lada Vrbová

Re: Vlastni logo stranek

autor Lukáš Mižoch -

Pokud máte v Souborech stránek (Správa ► Titulní stránka ► Soubory stránek) soubor logo.jpg nebo logo.gif a zvolený motiv standardlogo, pak na hlavní stránce se vám toto logo zobrazí v záhlaví. Doporučuji ještě vymazat cache a pomocí několikanásobného Ctrl+F5 načíst aktuální verzi stylů.

Ještě poznámka: Používám verzi 1.9, takže nevím, zda tomu tak je i ve starších verzích.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Vlastni logo stranek

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Teď jsem to kontroloval v CVS repozitáři a je to tak, jak píše Lukáš. Motiv standardlogo hledá už ve verzi 1.8 obrázek s logem na následujících lokacích a tomto pořadí:
  1. $CFG->dirroot.'/logo.jpg' - kořenový adresář instalace Moodle
  2. $CFG->dirroot.'/logo.gif'
  3. $CFG->dataroot.'/1/logo.jpg' - kořenový adresář "Souborů stránek" (soubory na titulní stránce)
  4. $CFG->dataroot.'/1/logo.gif'
  5. $CFG->httpsthemewww .'/'. current_theme().'/logo.gif' - soubor logo.gif v daném motivu

Váš obrázek je potřeba pouze nahrát do některého z těchto umístění, nikde jinde se nic nezobrazuje. Podmínkou ovšem je, že používáte motiv "standardlogo".

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Vlastni logo stranek

autor Lada Vrbová -
V případě, že používám jiný motiv nelze nic k nadpisu do záhlaví přidávat?
V odpovědi na Lada Vrbová

Re: Vlastni logo stranek

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Lze, ale musíte si upravit váš motiv na úrovni zdrojového kódu. Změny budete pravděpodobně provádět v HTML kódu souboru themes/váš_motiv/header.html
Pokud používáte jeden ze standardních motivů z distribuce, doporučuji si udělat jeho kopii, abyste o vaše lokální upravy nepřišli při dalším upgrade. Nezapomeňte pak vybrat vytvořenou kopii jako výchozí motiv vašich stránek.

--mudrd8mz
V odpovědi na Lada Vrbová

Re: Vlastni logo stranek

autor Petr Chlebek -
Důležitá zkušenost je, že váš motiv některé vlastnosti může "dědit" ze standardního motivu (CSS). Asi to může ovlivnit i umístění loga.
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Vlastni logo stranek

autor Sandre Petr -
Máte pravdu.
Zběžně jsem prošel pravidla zveřejňování. Asi to bude řešitelné.
Pokud jsem četl pozorně a na správném místě, podstané je umístění
správného loga na všem, co souvisí s dotačním projektem,včetně
optické velikosti s uvedením slovního dovětku.....
Uvidíme.
V odpovědi na Sandre Petr

Re: Vlastni logo stranek

autor Lukáš Mižoch -

Ještě mě napadlo, že by možná bylo jednodušší udělat si nový postranní HTML blok a do něj logo umístit, včetně textu, odkazu apod. Blok pak dát jako povinný na titulní stránku i do kurzů, kterých se to týká. A je vymalováno. úsměv