Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor Martin Nezbeda -
Počet odpovědí: 6
Dobrý den, teprve získávám první zkušenosti s moodle. Trošku mě vadí komplikovaný vstup pro hosty do volně přístupných kurzů - nelze nějak obejít první stránku a tyto kurzy nabízet přímo ( bez nutnosti registrace, nebo stisku tlačítka "vstup pro hosty")? Chtěl bych některé kurzy nabídnout i lidem bez ohledu na věk a vyvarovat se zbytečné administrace hostů,kteří by se často i registrovali a maximálně zjednodušit přístup atd. Díky Martin
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Nezbeda

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko a vítejte mezi Moodlisty.

Váš problém by mohlo řešit nastavení Správa > Uživatelé > Oprávnění > Zásady správy uživatelů > Automaticky přihlašovat hosty

--mudrd8mz
V odpovědi na Martin Nezbeda

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor Mirek Sklenář -
Dobrý den, já bych takovou věc vyřešil tak, že bych vytvořil univerzálního uživatele např. ID: "host", heslo: "host" nebo "student" a "student" apod. Tomuto uživateli bych přiřadil všechny volně přístupné kurzy a informace o přihlášení na tohoto uživatele bych umístil na hlavní stránku s přihlášením nebo do popisu stránek apod.
Sám něco podobné využívám tehdy, když chci potenciálnímu zákazníkovi ukázat možnosti LMS Moodle. Samozřejmě v takovém případě nebudete mít ale kontrolu nad tím, kdo přesně do kurzů vstoupil a co tam dělal. Všichni prostě budou stejní.
S pozdravem Mirek
V odpovědi na Martin Nezbeda

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor Roman Úlovec -

U nás to řešíme odkazem na www stránce ve tvaru:

http://moodle.gymcheb.cz/course/view.php?id=250&username=guest ,

ale bohužel to samé nejde s registrovaným uživatelem.

V odpovědi na Roman Úlovec

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Romane,
mám pocit, že parametr username je zbytečný. Pakliže váš kurz umožňuje vstup pro hosty a v zásadách správy uživatelů (cestu viz výše) je to povoleno, host je přihlášen automaticky. Můžete vyzkoušet zde:
http://moodle.gymcheb.cz/course/view.php?id=250

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor Roman Úlovec -

Pro nepřihlášené parametr ušetří kliknutí na tlačítko Přihlásit se jako host.

Pro přihlášené v lepším případě ušetří dotaz Chete se zapsat?, v horším případě odhlášení a přehlášení na hosta (některým i čas, který stráví sháněním klíče, který nepotřebují zubit se).    

V odpovědi na Roman Úlovec

Re: Přímý vstup do veřejně dostupných kurzů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Máte pravdu, omlouvám se monokl. Mě to fungovalo i bez toho parametru, ale to proto, že jsem předtím ve stejném prohlížeči použil váš odkaz. Při dalších návštěvách vašeho serveru už parametr username nebyl potřeba.

--mudrd8mz