RSS problem

RSS problem

autor Peter Svec -
Počet odpovědí: 8
Nas Moodle 1.8.2+ ma problem so vzdialenymi RSS. Ak pridam RSS napr. zo CNN (http://rss.cnn.com/rss/edition.rss) tak je vsetko OK. Ale ak pridam RSS zo slovenskej alebo ceskej stranky (http://rss.sme.sk/rss/rss.asp?sek=smepril&rub=online_veda) Moodle mi oznami, ze:

Warning: unknown encoding at line 1, column 30 in lib/magpie/rss_parse.inc on line 565

Warning: MagpieRSS: Failed to parse RSS file. (unknown encoding at line 1, column 30) in lib/magpie/rss_fetch.inc on line 249

There was an error loading this rss feed. You may want to verify the url you have specified before using it.

Server:
Moodle 1.8.2+, mysql 5.0.33, Apache/2.2.3 (Unix) PHP/5.2.0 mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.7d, Solaris 10

Dakujem za napady...
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Peter Svec

Re: RSS problem

autor Juraj Chlebec -
V odpovědi na Peter Svec

Re: RSS problem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já bych to tipoval na problém s podporou znakových sad, přesně jako je napsáno v chybovém hlášení. Povšimněte si, že RSS kanál ze CNN je kódován v UTF8, zatímco RSS kanál ze SME je ve Windows-1250 (viz zdrojový kód příslušného kanálu). Vyzkoušejte i další RSS zdroje, které znakové sady zlobí a které ne.
Nevím, jak nainstalovat podporu dalších kódování, ale považuji to za problém na straně instalace, nikoliv Moodle jako takového (např. na moodle.cz se mi dotyčný zdroj podařilo zobrazit bez problémů).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: RSS problem

autor Jiri Zajic -
Myslím, že podporu kódování by měl nainstalovat správce serveru. Já jsem svého času měl nějakou potíž s podporou locales, zobrazoval se kalendář anglicky. Správce serveru neměl nainstalovaný jakýsi balíček...
V odpovědi na David Mudrák

Re: RSS problem

autor Peter Svec -
Server bezi na OS Solaris 10 s nainstalovanym balikom coolstack.

Nainstalovane locales su
$ locale -a | grep -i sk
sk_SK
sk_SK.ISO8859-2
sk_SK.UTF-8
$ locale -a | grep -i cz
cs_CZ
cs_CZ.ISO8859-2
cs_CZ.UTF-8
cs_CZ.UTF-8@euro
cz


Nikde tu nevidim cp1250, ale to by snad nemal byt problem. (moodle 1.6 nam bezi na solaris 9 a tam rss chodi).

Takze moja otazka teraz znie.... Podarilo sa niekomu rochodit RSS na coolstack baliku? Ale na toto budem musiet asi prist sam... mozno zavolam na pomoc iconv()
V odpovědi na Peter Svec

Re: RSS problem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Solaris neumím červenat se co má na starosti balíček coolstack?

Trochu jsem pročítal web (počítám že vy taky) a vypadá to, že čtečka MagpieRSS používá pro parsování RSS kanálu vestavěné PHP nástroje pro parsování XML. Šel bych tedy tímto směrem - jak dostat podporu pro XML dokumenty kódované ve Windows-1250.
Doporučuji zapnout logování PHP na úrovni E_ALL, třeba vám to prozradí víc - např. kde přesně došlo k chybě (uvedený řádek je, jak jste si jistě povšiml, jenom interní funkce MagpieRSS, která hlásí chybu).
Osobně si taky myslím, že locales s tím nemají co dělat - ty se starají o lokalizaci systémových hlášení, formátu času a datumu a pod. (wokenáři by asi řekli Místní a jazyková nastavení vypláznout jazyk).

--mudrd8mz

V odpovědi na David Mudrák

Re: RSS problem

autor Peter Svec -
Dakujem za radu, budem hladat.

Coolstack balik je apache+mysql+php+perl+potrebne kniznice optimalne skompilovane pre coolthreadovy procesor Niagara a solaris 10.