DragMath

DragMath

autor Zdeněk Chalupský -
Počet odpovědí: 4

Při instalaci DragMath modulu se má v druhém kroku doplnit editor o ikonu modulu DragMath - tvorba matematických vzorců. Podle návodu na http://docs.moodle.org/en/DragMath_equation_editor se má přepsat dlg_ins_smile. php a em.icon.smile.gif.php. Uvedené soubory mají být součástí modulu DragMath. Tam ale nejsou. Nevíte odkaz pro potřebné soubory? Zatím je marně hledám.

Díky za pomoc.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdeněk Chalupský

Re: DragMath

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko

Uvedené soubory nejsou součástí DragMath (ten je na Moodlu nezávislý), ale, jak se můžete dočíst v pokynech pro instalaci, jsou součástí integrujícího balíku, který se stahuje samostatně z Moodle.org - Modules and plugins database. ZIP archív obsahující oba soubory můžete stáhnout zde:
http://www.scholarandkatz.com/tutoring/file.php/1/DragMathIntegration.zip
(viz odkaz Download latest version v záznamu v uvedené databázi).

HTH

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: DragMath

autor Zdeněk Chalupský -

Děkuji DragMath je funkční. Výborně se s ním pracuje.

Narazil jsem na další potíž smutek, v instalaci Moodle nemoho najít binární soubory latex, dvips a convert. Sice mám instalaci Systém Tex (od J. Rybičky) ale tam je souborů latex a dvips více (a který je z nich ten správný a kam ho v adresáři MOODLE nakopírovat ...). Soubor convert tato instalace neobsahuje. Se svou angličtinou jsem odkázán na pomoc překladače a tak se po několika hodinách opět obracím o pomoc zkušených.

Úprava práv ke spuštění ve složce TEX nepomohlo.

Dík za pomoc a zdravím

Zdeněk

V odpovědi na Zdeněk Chalupský

Re: DragMath

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Provozujete Moodle na Linuxu nebo Windows? Pokud je to Linux, musíte uvést cestu ke spustitelnému souboru stejného jména (zjistíte např. pomocí which latex). Na Windows by, pokud vím, měla být uvedena cesta ke spustitelnému .EXE souboru (např. latex.exe).
convert je program z balíku ImageMagick pro konverzi obrázků. Možná existuje i verze pro Windows, nevím.

--mudrd8mz