Nedokončená instalace

Nedokončená instalace

by Martin Víta -
Number of replies: 6
Zdravíčko,

marně se pokouším nainstalovat Moodle 1.7.1+ (na Linux, PHP4.4.2.-1build1 -- safe_mode ON, MySQL 4.1.15, Apache není verze 2.x).

Vše probíhá dobře až do okamžiku, kdy dojde na stránku "Setting up block tables", která se nikdy nenačte celá, výpis končí u:

admin_tree

Site Administration tables have been set up correctly

Toť vše, ani html kód není komplet, čili není možné standardně pokračovat dál.

Netušíte někdo, co by to mohlo indikovat, co by mohlo napovědět?

Děkuji předem za jakékoliv rady!
Woland
Count of ratings: -
In reply to Martin Víta

Re: Nedokončená instalace

by Jiri Zajic -
Ahoj, každopádně musí být safe mode off, bez toho se s moodlem neobejdeš. Nevím jistě, zda problém příčinně souvisí právě s tímto, ale určitě to patří k základním věcem. 
In reply to Jiri Zajic

Re: Nedokončená instalace

by Martin Víta -

Děkuju, toho jsem se obával... (Poskytovatel mi samozřejmě nechce dovolit vypnutí safe mode.)

V české verzi instalační příručky http://docs.moodle.org/cs/Instalace
se o safe módu moc nemluví, takže člověk může získat dojem, že by to snad šlo i s aktivovaným safe módem a ejhle!

In reply to Martin Víta

Re: Nedokončená instalace

by Jiri Zajic -
Kdepak Martine, se zapnutým safe modem nejde v moodlu kdeco. Dá se to všelijak obcházet, nevím, jestli se dá obejít všechno, nejlepší je obejít providera. Já jsem po totálním nezájmu telekomunisty o2 šel na forpsi, což byla slepá ulička. Skončil u web4ce, produkt hosting business s nějakým (ochotným) přizpůsobováním, nejlíp, když jim řekneš, že chceš moodle jako já smile. Je to asi 168Kč/měs. safe mode off potřebuješ na kdeco a taky potřebuješ spouštět binární soubory např. na matematickou sazbu.
In reply to Jiri Zajic

Re: Nedokončená instalace

by Martin Víta -
Zdravím Jirko,

zkoušel jsem psát mail do www.web4u.cz, zda by šlo hostovat web s  deaktivovaným safe modem, žel, promptní odpověď zněla: NE! -- prý mohu zkusit jejich serverhosting. Nejsem si tedy jist, jestli jste mínil zrovna web4u... Máte případně zkušenost s nějakou další (spíše low-endovou) hostingovou společností?
Díky, M*
In reply to Martin Víta

Re: Nedokončená instalace

by Jiri Zajic -
Ahoj Martine,
znám! Nikoli webforjů, ale webforce! Tedy ne www.web4u.cz, ale www.web4ce.cz úsměv.... jak známo v IT záleží na každém písmenku! Určitě to půjde... Myslím, že i obchodníci o tom ví a admin p. Kořínek určitě má v paži, co mi nastavoval...
Jirka
P.S. Nemyslím, že je to low end, myslím, že je to affordable... a že by se možná chod na zkoušku dal zařídit ještě teď...
In reply to Jiri Zajic

Re: Nedokončená instalace

by Martin Víta -
Zanedlouho to bude spuštěno u web4ce smile
Děkuju moc za výborný tip, jsou tam fakt příjemní!
M*