A zase čeština - 1.6.5+

A zase čeština - 1.6.5+

autor Mikuláš Gangur -
Počet odpovědí: 5

Objevily se menší problémy s češtinou. Všechno funguje bez problému, ale občas se objeví anglická hláška popř.  nápis. Konkrétně se kategorie Různé zobazuje jako Miscellaneous. V lang je dle mého vše vpořádku. Předpokládám, že z lang se čeština nainstaluje do DB. Zrušil jsem češtinu v lang a provedl znovu instalaci jako admin z Nastavení. Nepomohlo. Můžete mě někdo, prosím, poradit ?           M.

 

    

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: A zase čeština - 1.6.5+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Kategorie Miscellaneous (Různé) se vytváří automaticky při instalaci. Pakliže instalace probíhala v angličtině a ke stažení češtiny došlo až následně, pojmenuje se kategorie anglicky a je nutné ji přejmenovat ručně (v přehledu kategorií zapnout režim úprav a přejmenovat).

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: A zase čeština - 1.6.5+

autor Mikuláš Gangur -

To jsem také zjistil. Opravil jsem to méně elegantně natvrdo v databázi. Jde o to, co všechno se ještě nainstalovalo anglicky. Tuhle na mne vyběhla anglická hláška,  zda se opravdu chci odlogovat.

 

                

V odpovědi na Mikuláš Gangur

Re: A zase čeština - 1.6.5+

autor Petr Skoda -
Tu anglickou hlášku jsem "vyrobil" já, je to nový bezpečnostní prvek - zatím to nikdo do češtiny nepřeložil mrknout

Nemělo by to být vidět často. Pravděpodobně jste se odlogoval dvakrát.
V odpovědi na Petr Skoda

Re: A zase čeština - 1.6.5+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To mi připomíná - v posledních verzích 1.6.x narážíme tady na moodle.cz s množstvím problémům při přihlášení. Řekne to, že se objevila nějaká "chyba ovlivňující vaše přihlášení" a je potřeba se přihlásit znovu. Mám vyzkoušeno, že se to děje minimálně tehdy, zapomenu-li se odhlásit na jednom stroji a přihlásím se na jiném. Je to feature nebo bug?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: A zase čeština - 1.6.5+

autor Petr Skoda -
Je to feature, která detekuje bugy v session managementu. Některé verze PHP občas přehazujou session, nebo v případě dbsession je špatně nakonfugurována komunikace s MySQL. Příčiny mohou být různé, jsem si ale téměř jist, že v kódu chyba není.

PS: zrovna mi to zahlásilo chybu při odesílání této odpovědi mrzutost, takže chyba není v uživateli/browseru/stanice.