Forum Novinky

Forum Novinky

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den,
mám moodle verzi 1.7.2+ a přišla jsem na to, že studenti nemohou přidávat ani odpovídat na příspěvky ve fóru Novinky. Nevíte prosím, kde by mohla být chyba? Nebo nevíte jestli to v 1.8 jde? Potřebuji to rychle vyřešit a zatím nevím kde, jak, co mrzutost Děkuji za radu

Lenka
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Forum Novinky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Až do verze 1.6 se to řešilo přes nabídku "Může Účastník přispívat do tohoto fóra?". Od verze 1.7 je toto nastavení řízeno rolemi a jejich oprávněním. Role Student standardně nemá práva vkládat příspěvky do fóra Novinky. Je proto potřeba jít do příslušného fóra, do editace rolí a tam do položky Override Roles (Přepsat role). Roli Student pak pro toto konkrétní fórum můžeš přiřadit "způsobilost" (capability) začínat novou diskusi.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Forum Novinky

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,
dík za radu. Já jsem si říkala, že to budu muset přes Overrides Roles. Jen mě pořád pletlo, že v některých kurzech mohou a v některých nemohou studenti přispívat. Ale už jsem našla vysvětlení (doufám, že správné). Byl-li kurz vytvořen v moodle verze 1.6.x tak si to lektor sám ve fóru nastavil, zda budou či nebudou účastníci přispívat. No a pokud nastavil, že ano, tak při upgrade moodle na 1.7 se to nezměnilo bez ohledu na role úsměv

L.
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Forum Novinky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ano, při upgrade na 1.7 se role automaticky nastavují tak, aby co nejvíce odpovídaly stávajícímu nastavení. Mělo by se převzít tak 95% nastavení - výjimky jsou tuším popsány na anglické dokumentační Wiki.

--mudrd8mz