chyba při prvním spuštění

chyba při prvním spuštění

autor David Gába -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den,

poprvé jsem instaloval Moodle na hostingový server. Pro zkušební hosting jsem si vybral IC.CZ.

Před tím jsem si zkoušel instalaci na windows stanici s EasyPHP a vše bylo OK.

Po instalaci na hostingu si mi nahoře na stránce napíše toto:

Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /home/free/ic.cz/v/vah-moodle/root/www/moodle/lib/setuplib.php on line 131
ERROR: You need to create the directory moodledata with web server write access

Adresář moodledata mám vytvořený a práva nasatvené na 777.

Může mi někdo poradit v čem může být chyba?  Má to něco společné s tím, že ne vše ohledně Safe mode na IC.CZ je OK?

Pokud ano může mi někdo poradit nějaký free hosting. Potřebujeme vedení předvést jak to bude fungovat.

http://vah-moodle.ic.cz/moodle/login/index.php

děkuji Gába

Počet hodnocení: -
V odpovědi na David Gába

Re: chyba při prvním spuštění

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den,

neznám podmínky hostingu na IC.CZ, ale při zapnutém safe_mode Moodle nerozběhnete. Z českým webhostingů mám nejlepší osobní zkušenosti s Web4CE. V jejich tarifu business je nastaven dostatečně velký memory_limit pro provoz Moodlu, technická podpora je vstřícná a hbitá.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: chyba při prvním spuštění

autor Jiri Zajic -
I tam to dalo zabrat, než jsme s ochotným p. Kořínkem vyladili. On má Moodle fůru kudrlinek a osobně nevím o jiném hostingu, kde by se rozchodilo úplně všechno (např. včetně matematické sazby, TeX se spouští jako binárka.... Jsou to cca 300 měsíčně, nevím, dávají-li i období na zkoušku.
Jirka